Bezpieczna bramka sieciowa Blue Coat pierwsza umożliwia przejście ze standardu IPv4 do IPv6

przez | 09/02/2010

Firma Blue Coat jako pierwsza wprowadziła na rynek bezpieczną bramkę sieciową w standardzie IPv6, umożliwiając tym samym bezpieczne i bezproblemowe przeniesienie aplikacji, usług i treści ze środowiska IPv4 do IPv6. Jako bezpieczna platforma migracyjna aplikacji IPv6, urządzenie ProxySG pozwala zredukować koszty i zwiększyć wydajności, dzięki korzyściom technologicznym oferowanym przez standard IPv6.

Podczas gdy infrastruktura sieciowa do obsługi standardu IPv6 jest już w dużej mierze zbudowana, firma Blue Coat jako pierwszy producent dostarcza rozwiązanie, przy pomocy którego można płynnie przenieść istniejące strony i usługi sieciowe do środowiska IPv6, bez wpływu na wydajność tych usług. Nowa bramka Blue Coat godzi standardy IPv4 i IPv6, w wyniku czego duże strony sieciowe zawierające różne rodzaje treści, stają się dostępne dla wszystkich użytkowników, niezależnie od domeny służącej do uzyskania dostępu.

W przypadku bezpiecznej bramki sieciowej IPv6 urządzenie ProxySG pełni rolę inteligentnego pośrednika między zgłoszeniami i treścią, dlatego użytkownicy mają dostęp do wyszukiwania aplikacji, usług i danych w obu środowiskach (IPv4 i IPv6). Aby zminimalizować zakłócenia pracy sieci i uprościć proces przenoszenia, urządzenia ProxySG stale wymuszają stosowanie korporacyjnych strategii IT odnośnie treści oraz aplikacji w standardzie IPv4 / IPv6. Gwarantuje to zachowanie ciągłości procesów biznesowych, bez komplikacji związanych z tłumaczeniem adresów, gruntownym przerabianiem aplikacji lub rozszerzaniem infrastruktury sieciowej.

W wyniku zapewnienia płynnej implementacji standardu IPv6, rozwiązanie firmy Blue Coat zapewnia firmom łatwą migrację ze środowiska IPv4 i pozwala na wdrożenie i stosowanie aplikacji IPv6 w istniejącej infrastrukturze sieciowej. Obsługa aplikacji obu standardów w tej samej infrastrukturze umożliwia korzystanie z zalet IPv6 bez zakłócania ważnych procesów biznesowych w firmie.

Poprzez wyeliminowanie luki między aplikacjami i usługami obu środowisk, rozwiązanie firmy Blue Coat zapewnia taki sam poziom dostępności, przyspieszenia i bezpieczeństwa, niezależnie od tego, w jakim standardzie dostarczane są treści sieciowe (IPv4 lub IPv6).

Ceny i dostępność

Bezpieczna bramka sieciowa Blue Coat IPv6 jest już dostępna bezpłatnie dla klientów, którzy mają aktualną umowę serwisową.

źródło/autor: Veracomp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.