StarDSL – szybki Internet satelitarny w każdym miejscu w Polsce

Firma StarDSL upowszechnia w Polsce rozwiązanie, dzięki któremu wszyscy Polacy, niezależnie od miejsca zamieszkania, będą mogli cieszyć się szybkim dostępem do Internetu.

Na przełomie 2009 i 2010 roku StarDSL, europejski lider w zakresie dostarczania Internetu bezpośrednio przez satelitę, wszedł do Polski z rozszerzoną ofertą dla klientów indywidualnych i firm. Internet od ręki w każdym miejscu w Polsce? Tak, nic prostszego, deklarują przedstawiciele StarDSL. „Wiele osób w Polsce cierpi na brak możliwości dostępu do szybkiego łącza Internetowego. Teraz, dzięki Internetowi satelitarnemu nie muszą już prosić o podłączenie do sieci ani męczyć się z wolnym łączem. Wystarczy jeden telefon i po kilku dniach nasi klienci surfują po Internecie bez ograniczeń,” zapewnia Tim Hill, Project Manager Business Development, odpowiedzialny za wdrożenie usług StarDSL w Polsce. „Sygnał satelitarny wymieniany bezpośrednio między anteną na dachu a satelitą nie napotyka żadnych przeszkód, inaczej niż w przypadku sieci naziemnych, telefonicznych i GSM. W tym tkwi przewaga naszej technologii” – podkreśla Hill. „Internet satelitarny to szansa dla mieszkańców tych regionów, gdzie dostęp do Internetu naziemnego jest niemożliwy, sygnał GSM jest ograniczony lub oczekiwanie na przyłączenie do sieci przez operatora telefonicznego jest długie i skomplikowane,” dodaje.

Na szybki Internet satelitarny nie trzeba czekać. Wystarczy wybrać najdogodniejszy wariant usługi, zamówić antenę (przez stronę www lub telefonicznie), powiesić na dachu i wycelować na 23,5’ Wschód. To wszystko!

Szybki Internet dla wszystkich

Internet satelitarny StarDSL to gwarancja szybki połączenia z siecią (4 Mb/s) bez względu na lokalizację. To często jedyna alternatywa na terenach wiejskich, górzystych, na kempingach i wszędzie tam, gdzie z różnych powodów brakuje szybkiego łącza internetowego. W zależności od indywidualnych potrzeb można wykupić dostęp stały lub dostęp w ramach określonej ilości przesłanych danych (po wyczerpaniu limitu konto można doładować).

„Potencjalnymi użytkownikami Internetu przez satelitę są osoby mieszkające na wsi, gdzie rozproszona zabudowa czyni nieopłacalnym kładzenie kabli światłowodowych, a ukształtowanie terenu i zmienna pogoda zaburza jakość połączenia internetowego przez sieć GSM,” podkreśla Tim Hill. W przeszłości stanowiło to barierę. „Obecnie od posiadania szybkiego Internetu dzieli nas tylko decyzja i domowy budżet,” dodaje przedstawiciel firmy. By pokonać tą ostatnią przeszkodę, StarDSL stworzyła rozbudowaną ofertę taryfową – już od 69 złotych miesięcznie – oraz możliwość wynajęcia urządzenia abonenckiego, w tym anteny.

Freezone – szansa dla młodych

Internet odgrywa obecnie kluczową rolę w edukacji dzieci i młodzieży. Współczesne standardy wymagają, by każde dziecko mogło na równi z innymi korzystać z szybkiego dostępu do informacji i uczyć się korzystając z mediów dostępnych w sieci Internet. Badania pokazały, że młodzi internauci często korzystają z Internetu wieczorem i w nocy. Oferta StarDSL zawiera wariant Freezone skierowany specjalnie do młodych użytkowników, który pozwoli ograniczyć koszty i spełnić ich wysokie wymagania. „To młodzi ludzie są prawdziwymi ekspertami od Internetu, dlatego dla nich przygotowaliśmy osobną propozycję,” zapowiada Tim Hill. „Od 2007 roku badamy nawyki młodych użytkowników Internetu i muszę przyznać, że są one zbliżone niezależnie od kraju. Młodzież buduje społeczności w sieci, korzysta z multimediów on-line, na naszych oczach tworząc świat Web 2.0. W związku z tym ich wymagania są niezwykle wysokie,” przyznaje Hill. Dlatego Freezone to m.in. nieograniczona możliwość wysyłania i pobierania danych między godziną 24.00 a 6.00 rano oraz niska stawka miesięczna już od 39 złotych.

StarDSL – szansa dla regionów

W polskich mediach od dłuższego czasu toczy się dyskusja na temat zależności pomiędzy szansami na szybki rozwój regionu a dostępnością do szerokopasmowego Internetu. Prawda jest taka, że niezależnie od regionu na mapie Polski znajdują się białe plamy, gdzie żadnemu z dostawców oferujących Internet naziemny nie opłaca się inwestować w infrastrukturę światłowodową m.in. ze względu na niską gęstość zaludnienia. Dla StarDSL czynniki te nie mają znaczenia. „Odbiorcą naszej oferty może być każdy – zarówno rodzic, który chce zapewnić dzieciom dobry start w wyścigu o wiedzę, właściciel i goście pensjonatu agroturystycznego, jak i duża firma posiadająca sieć punktów obsługi klienta. Dla nas najistotniejsze jest to, by każdy miał szansą wybrać z naszej oferty taryfę optymalnie dopasowaną do jego potrzeb ze względu na czas, szybkość, ilość danych oraz budżet,” podkreśla Tim Hill. Bieszczady, Giewont, wyspa Wolin, nie ma już miejsca w Polsce gdzie nie da się korzystać z szybkiego Internetu. Umożliwia to Internet satelitarny StarDSL i bezpośrednie połączenie z satelitą ASTRA. Docelowo usługa StarDSL obejmie Internet, telefon i telewizję.

źródło/autor: StarDSL

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu