SBS Diamentem Forbesa 2010

przez | 08/02/2010

Diamenty Forbesa, prestiżowa lista najszybciej zwiększających swą wartość przedsiębiorstw, doskonałe źródło informacji o silnych, polskich firmach, została po raz kolejny opublikowana przez znany miesięcznik ekonomiczny Forbes. Wśród Diamentów 2010 znalazła się centrala Grupy SBS, największej polskiej sieci hurtowni sanitarnych, grzewczych i instalacyjnych.

Diamenty Forbesa 2010 to ranking polskich firm najszybciej zwiększających swoją wartość w ciągu ostatnich 3 lat działalności. Na liście znalazło się 2 713 najlepszych przedsiębiorstw, sklasyfikowanych w trzech przedziałach wielkości: firmy małe 5-50 mln zł przychodu, firmy średnie 50-250 mln zł i duże pow. 250 mln zł. SBS zdobył Diament w kategorii przedsiębiorstw średniej wielkości i znalazł się na 16 miejscu w województwie łódzkim i 454 miejscu w kraju.

Raport Diamenty Forbesa 2010 opracowany został we współpracy z wywiadownią gospodarczą Dun & Bradstreet na podstawie szwajcarskiej metody wyceny wartości firm  – uwzględnia ona wyniki finansowe,  wartość firmy, wielkość realizowanych przychodów i zdolności do zwiększania sprzedaży i zysków. W zestawieniu Diamentów znalazły się przedsiębiorstwa, których przeciętny roczny wzrost wartości wyniósł co najmniej 15%.

Na liście znalazły się również dynamicznie rozwijające się hurtownie Grupy SBS: w województwie  kujawsko-pomorskim Oltech i Hydraulik, w łódzkim Termer MCM i Hydra, oraz AES w podkarpackim i Jupro-Taim w poznańskim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.