PoCESowe ciekawostki Funai

Funai Electric przyzwyczaił już nas do tego, że na światowych targach elektronicznych prezentuje całkiem nowe i niezwykłe projekty. Tak też było i w tym roku na odbywających się w Las Vegas targach CES 2010. Na jego stoisku zobaczyć można było m.in. jak działa wygaszanie diod znajdujących się za ekranem w systemach Full LED – poprawia to wrażenie głębi wyświetlanej czerni. Została także przedstawiona technologia pozwalającą przesyłać jednym kablem sygnały do różnych domowych urządzeń RTV i jednocześnie doprowadzać do nich zasilanie. Firma zaprezentowała także uniwersalny pilot telewizyjny zbudowany w oparciu o… system operacyjny Android.

Android ostatnio cieszy się sporą popularnością, co można było zaobserwować podczas targów. Oprócz wielu telefonów z tym rozwiązaniem, na CES można było zobaczyć także inne urządzania oparte na tej platformie. Do tych ostatnich zaliczyć można uniwersalny pilot I-Remote firmy Funai Electric, którego prototyp cieszył się dużym zainteresowaniem zwiedzających.

To wielofunkcyjne urządzenie multimedialne obsługuje Android w wersji 1.5 i ma wbudowany 7-calowy dotykowy ekran. Po wybraniu w menu nazwy producenta telewizora, na pulpicie pojawi się panel obsługujący konkretny telewizor tego producenta. I-Remote został także wyposażony w moduł Wi-Fi, który zapewnia mu dostęp do Internetu, a dzięki wyświetlaczowi może służyć jako ramka cyfrowa odtwarzająca filmy i pokaz zdjęć zapisanych na karcie SD.

Dzięki protokołowi DLNA (Digital Living Network Alliance) pilot ten może także odtwarzać na ekranie telewizora filmy przechowywane na komputerach w domowej sieci. W przyszłości Funai planuje wyposażenie swojego urządzenia w kolejne funkcje takie jak na przykład wideokonferencje przy użyciu Skype.

Funai Electric planuje rozpoczęcie sprzedaży tego urządzenia jeszcze w tym roku.

źródło/autor: Funai

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu