Komputery biznesowe z nowymi procesorami Intel® Core™ vPro™

Najważniejsze informacje:

  • Komputery biznesowe oparte na nowej generacji procesorach Intel® Core™ vPro™ z technologią Intel® Turbo Boost spełniają rosnące wymagania wydajnościowe, oferują wyższy stopień bezpieczeństwa i funkcje administracyjne.
  • Procesor Intel® Core™ i5 vPro™ może obsługiwać aplikacje biznesowe nawet o 80 procent szybciej; wiele aplikacji jednocześnie — dwukrotnie szybciej, operacje na zaszyfrowanych danych — trzykrotnie szybciej.
  • Nowa technologia Intel® Core™ vPro™ oferuje zintegrowaną funkcjonalność „klawiatura-wideo-mysz” (Keyboard-Video-Mouse, KVM), zdalne zarządzanie szyfrowaniem, nowe metody zapobiegania kradzieżom danych i komputerów.
  • Nowa technologia notebookowa dla konstruktorów systemów, stacje robocze klasy podstawowej dla dystrybutorów, szybkie adaptery bezprzewodowe

Firma Intel Corporation przedstawiła dziś rodzinę procesorów 2010 Intel® Core™ vPro™, która spełnia potrzeby firm każdej wielkości, oferując wyższą wydajność i elastyczność, technologię zapobiegającą kradzieżom i oszczędność kosztów w szybko ewoluującym biznesowym środowisku komputerowym. Te i inne funkcje są kluczową cechą nowych biznesowych notebooków i desktopów, które zaczynają wprowadzać do sprzedaży producenci z całego świata.

Procesory Intel Core vPro trafiają na rynek w momencie, w którym biznesowe środowisko komputerowe zmienia się za sprawą transmisji wideo, telefonii internetowej, sieci społecznościowych i innych aplikacji „wagi ciężkiej” — często działających jednocześnie — które sprawiają, że wydajność komputerów staje się jeszcze ważniejsza.

– Firmy, zwłaszcza te, które nie kupowały komputerów od kilku lat, dysponują środowiskiem komputerowym, które nie spełnia już wymagań aplikacji używanych przez wielu pracowników i działy IT — powiedział Rick Echevarria, wiceprezes Intel Architecture Group i Dyrektor Generalny działu Business Client Platform. – Integracja elastycznej wydajności z inteligentnymi zabezpieczeniami i funkcjami administracyjnymi w procesorach z rodziny Intel Core vPro oferuje bezkompromisowo efektywną platformę działom IT oraz małym i średnim przedsiębiorstwom. Jesteśmy też podekscytowani możliwościami, jakie technologia Intel vPro oferuje specjalistom IT w zakresie wirtualizacji urządzeń klienckich, konsumeryzacji i bogatych aplikacji chmurowych.

Platforma oparta na procesorach z rodziny 2010 Intel Core vPro obejmuje nowy chipset Intel® Q57 Express i nowe gigabitowe połączenie sieciowe Intel® 82577LM do notebooków oraz połączenie sieciowe Intel 82578DM do komputerów stacjonarnych.

Producenci z całego świata, w tym Acer, ASUS, Dell, HP, Lenovo i Toshiba, zaczynają wprowadzać do sprzedaży modele komputerów biznesowych opartych na procesorach 2010 Intel Core vPro. Ponadto twórcy oprogramowania dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP), tacy jak Bomgar, Kaseya, LANDesk, Level Platforms, LogMeIn, Microsoft, RealVNC, Spiceworks, Symantec i WinZip, będą wspierać nowe funkcje procesorów w swoich nadchodzących produktach. Dostawcy usług IT, m.in. AT&T Tech Support 360* i PlumChoice, planują wykorzystać możliwości technologii Intel Core vPro w swoich ofertach dla sektora MŚP.

Myśleć szybko

Procesory są oparte na nagradzanej intelowskiej mikroarchitekturze „Nehalem” i wytwarzanej w przełomowym 32-nanometrowym procesie technologicznym. Intel po raz pierwszy zintegrował grafikę wysokiej rozdzielczości z procesorem i wykorzystał drugą generację tranzystorów z metalową bramką o wysokiej stałej dielektrycznej (high-k), które zwiększają szybkość obliczeń i przedłużają czas pracy na zasilaniu bateryjnym.

Nowe procesory 2010 Intel® Core™ i7 i Core™ i5 są wyposażone w technologie Intel® Turbo Boost i Intel® Hyper-Threading, dzięki którym adaptują się do wymagań użytkownika i oferują „inteligentniejsze” przetwarzanie danych. Technologia Intel® Turbo Boost automatycznie dostosowuje szybkość procesora do aktualnego obciążenia — komputer działa szybciej, kiedy wykonuje wiele zadań jednocześnie albo wyświetla plik wideo, a wolniej i bardziej energooszczędnie, kiedy użytkownik robi sobie przerwę na kawę i pozostawia tylko aplikacje działające w tle.

Technologia Intel Hyper-Threading, łącząc rdzenie wykonawcze procesora wieloma „wątkami” przyspieszającymi równoległe przetwarzanie instrukcji, przyczyniła się do uzyskania wiodącej w branży szybkości i energooszczędności procesorów.

W standardowych testach procesor 2010 Intel Core i5 vPro wykonuje biznesowe aplikacje biurowe nawet o 80 procent szybciej1, wiele aplikacji jednocześnie — nawet dwukrotnie szybciej1, a operacje chroniące poufne dane — do 3,5 razy szybciej1 niż typowy trzyletni notebook.

Przechytrzyć złoczyńców

Technologia Intel® Anti-Theft, dostępna wraz z technologią Intel vPro, odstrasza złodziei, blokując dostęp do komputera, jeśli centralny serwer albo wbudowany moduł wykryje, że urządzenie zostało zgubione lub skradzione. Nowa wersja technologii Intel Anti-Theft (Intel® AT 2.0) pozwala rozwiązaniom szyfrującym wyłączyć dostęp do kluczy kryptograficznych na poziomie sprzętu, aby całkowicie zablokować dostęp do danych, a jednocześnie upraszcza reaktywację komputera, gdy ten wróci do właściciela. Ponadto na ekranie poprzedzającym rozruch systemu operacyjnego w zablokowanym komputerze można wyświetlać niestandardowy komunikat dla każdego, kto próbuje uzyskać do niego dostęp. Wielu producentów komputerów, w tym Fujitsu, HP, Lenovo i Panasonic, oraz firm oferujących rozwiązania zabezpieczające, jak Absolute Software, PGP, Phoenix i WinMagic, planuje wykorzystać technologię Intel AT v2.0.

Prostsze zarządzanie

Nowa funkcja Intel Keyboard-Video-Mouse Remote Control (KVM Remote Control) dostępna wraz z dwurdzeniowymi procesorami Intel Core i5 i Core i7 vPro, działająca w połączeniu ze zintegrowaną grafiką Intela sprawia, że administratorzy IT nie muszą już pytać użytkowników: „Co widzisz na ekranie?”. Teraz mogą obejrzeć ekran użytkownika i przejąć pełną kontrolę nad jego komputerem, nawet jeśli system operacyjny nie uruchamia się. Poprzednio funkcje KVM wymagały stosowania urządzeń, które kosztowały 200 dolarów lub więcej na każdy zdalnie sterowany komputer.

Ponieważ szyfrowanie danych coraz bardziej rozpowszechnia się w biznesowych komputerach PC, Intel dodał funkcje, które zapobiegają spadkom produktywności. Po pierwsze, Intel wbudował w sprzęt nowe instrukcje do obsługi algorytmu Advanced Encryption Standard, które przyspieszają szyfrowanie i deszyfrowanie danych.

Po drugie, nowa funkcja Intel® Remote Encryption Management umożliwia odległemu personelowi IT zarządzanie komputerami z zaszyfrowanymi dyskami twardymi poprzez bezpieczne odblokowywanie tych dysków, co zapewnia dostęp do wszystkich funkcji technologii Intel vPro.

Inna nowa funkcja, PC Alarm Clock, może wybudzić komputer o wstępnie ustalonej godzinie, aby samodzielnie przeprowadził konserwację, operacje związane z bezpieczeństwem danych itd.

Wydajniejsze rozwiązania dla małych i średnich przedsiębiorstw…

Dziś dystrybutorzy OEM i konstruktorzy systemów, w tym ASI, Equus i Seneca Data, zaczęli oferować notebooki dla małych i średnich przedsiębiorstw oparte na procesorach z rodziny 2010 Intel Core i innych pomocniczych układach Intela. Linia w pełni funkcjonalnych notebooków jest opracowywana przez takich producentów ODM, jak Gigabyte i Pegatron, oraz sprzedawana poprzez sieć dystrybucji Intela w ramach programu wsparcia o nazwie Spring Peak. Platforma Spring Peak oferuje wydajne notebooki o unikatowym wzornictwie, ze stacją dokującą, 15,6-calowym ekranem LED LCD i obsługą technologii Intel Anti-Theft.

…oraz dla korporacji

Intel wprowadził platformę stacji roboczej opartą na nowym procesorze Intel Core i5 i chipsecie Intel® 3450. Platforma ta wyznacza innowacyjną kategorię stacji roboczej klasy podstawowej, która zapewnia wysoką wydajność, moc i niezawodność w cenie zbliżonej do tradycyjnego biznesowego komputera PC. Platforma jest przeznaczona dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz użytkowników korporacyjnych, którzy zajmują się tworzeniem mediów cyfrowych albo prostym projektowaniem wspomaganym komputerowo (CAD). Platforma używa nowej grafiki Intel HD i została zatwierdzona do użytku z aplikacjami ADOBE, Autodesk oraz innych firm. Oparte na niej stacje robocze są wprowadzane na rynek przez dystrybucyjnych partnerów Intela, w tym Fujitsu, HP, Lenovo i NEC.

Aby zapewnić wydajność łączności bezprzewodowej, która byłaby dopełnieniem szybkości nowych procesorów Intel Core i5 i Core i7, Intel opracował adaptery 802.11n WLAN Intel® Centrino® Ultimate-N 6300 i Intel® Centrino® Advanced-N 6200. Oferują one zaawansowane funkcje wielostrumieniowej transmisji 802.11n, obsługę dwóch pasm, jednolite pokrycie i wyższą szybkość (do 450 Mb/s w przypadku adaptera 6300 i 300 Mb/s w przypadku modelu 6200). Intel zaprezentował też adapter Intel® Centrino® Advanced-N + WiMAX 6250, który oferuje łączność WiMAX z szybkością do 20 Mb/s oraz zaawansowaną obsługę Wi-Fi 802.11abgn (do 300 Mb/s), aby zapewnić maksymalną elastyczność i zasięg. Wszystkie trzy adaptery obsługują technologię Intel vPro.

źródło/autor: Intel

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu