Hyundai MBox – trzy serie nowych odtwarzaczy DMR

przez | 08/02/2010

Human Media, lider wśród sprzedawców na rynku odtwarzaczy DMR, wprowadza w lutym br. do sprzedaży pierwsze odtwarzacze MBox firmy Hyundai. Na podstawie umowy z producentem podpisanej w grudniu ubiegłego roku, w pierwszym kwartale 2010 roku na polski rynek trafi 6 nowych modeli. Kolejne urządzenia zapowiadane są na II oraz III kwartał bieżącego roku.

Obecnie odtwarzacze Hyundai to trzy serie: R (Recorder), P (Player) oraz L (Light). Dzięki nim, użytkownik może zarządzać i odtwarzać multimedialne zasoby zgromadzone na twardych dyskach komputerów, w urządzeniach NAS, a także na zewnętrznych pamięciach USB. Wyposażone w złącza HDMI, bez problemu radzą sobie z wszelkimi materiałami wideo Full HD i z wielokanałowymi nagraniami muzycznymi. Wszystkie modele posiadają interfejs USB 2.0, a przy pomocy opcjonalnej karty Wi-Fi mogą pracować także bezprzewodowo.

Linia nagrywarek (R) przeznaczona jest dla najbardziej wymagających klientów. Bogata paleta złączy audio/wideo umożliwia nagrywanie obrazu z różnych źródeł zewnętrznych, jak np. kamera, magnetowid, czy odbiornik TVSat. Urządzenia mogą rejestrować również sygnał z wbudowanego tunera telewizji cyfrowej DVB-T. Aby móc nagrywać, urządzenie należy wyposażyć w twardy dysk (maksymalna pojemność do 2TB). W obudowie modelu MBox R650 możliwe jest zainstalowanie dwóch takich napędów, a dodatkowo istnieje możliwość podłączenia kolejnych dysków zewnętrznych przez porty USB 2.0. Wykorzystując funkcję Timeshift, użytkownik nagrywarki w dowolnej chwili może zrobić sobie przerwę w oglądaniu ulubionego programu i wrócić do niego później.

Pierwszym na polskim rynku przedstawicielem najnowszych odtwarzaczy Hyundai serii ‘Player’ jest model MBox P500. Można w nim również zamontować dysk twardy, który będzie służył do przechowywania materiałów audio i wideo. Pliki – podobnie jak w przypadku serii R – pobierać można także z sieci przy pomocy wbudowanego klienta BitTorrent lub zgrywać z innych nośników kompatybilnych z interfejsem USB.

Najmniejszą gabarytowo jest linia MBox Light, w ramach której dostępny jest model L110. Ze względu na to, że za przetwarzanie obrazu odpowiada ten sam procesor, co w klasie wyższej, seria ta skierowana jest do osób, które szukają niewielkiego, niedrogiego i uniwersalnego urządzenia do zarządzania swoimi zasobami multimedialnymi. Urządzenie również pracuje w sieci i płynnie odtwarza materiał Full HD.

Odtwarzacze Hyundai z oferty Human Media posiadają menu w języku polskim. Przystosowane są też do prawidłowego wyświetlania napisów z polskimi znakami diakrytycznymi, które mogą być zapisane m.in. w formacie TXT. Urządzenia pracują w oparciu o najnowsze procesory firmy Realtek, co pozwala na odtwarzenie materiałów audio i wideo we wszystkich popularnych formatach. Sprzęt serii R i P dodatkowo posiada na frontowym panelu duże wyświetlacze VFD, ułatwiające korzystanie z podstawowych funkcji.

Polski dystrybutor uruchomił stronę www.hyundaimbox.pl, na której użytkownicy znajdą szczegółowe dane techniczne wprowadzanych do sprzedaży urządzeń, aktualności oraz wszelkie informacje dotyczące wsparcia technicznego w języku polskim.

Odtwarzacze Hyundai MBox objęte są 2-letnią gwarancją producenta, realizowaną przez firmę Human Media. Ceny poszczególnych modeli dostępnych na polskim rynku są następujące:

  • Hyundai MBox L110 – 429 zł
  • Hyundai MBox P500 – 699 zł
  • Hyundai MBox R500 – 799 zł
  • Hyundai MBox R600 – 869 zł
  • Hyundai MBox R650 – 919 zł

źródło/autor: Human Media

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.