Firma Ricoh wyróżniona znakiem BLI „PICKS”

Laboratorium Buyers Laboratory Inc. (BLI), czołowe międzynarodowe laboratorium badawcze rozwiązań i produktów obrazowania dokumentów, ogłosiło listę laureatów jesiennych nagród BLI 2009 Pick. Wśród uhonorowanych znalazły się urządzenia wielofunkcyjne firmy Ricoh: Aficio MP C2050 (sprzedawane również pod marką Gestetner MP C2050, Infotec MP C2050, Nashuatec MP C2050 i Rex Rotary MP C2050) oraz Ricoh Aficio MP C5000 z kontrolerem EFI Fiery (sprzedawane również pod marką Gestetner MP C5000, Infotec MP C5000, Nashuatec MP C5000 i Rex Rotary MP C5000).

Wysoka wydajność druku w dupleksie, niezawodność i doskonałe właściwości pracy w sieci . W sytuacji, w której firmy coraz częściej wykorzystują druk dwustronny, Ricoh Aficio MP C2050, które uzyskało noty 100% wydajności w testach druku i kopiowania BLI, zasłużyło na wyróżnienie dla „kolorowego urządzenia wielofunkcyjnego o prędkości druku do 20 str./min. w formacie A3”. Charakteryzując się wysoką niezawodnością i wyróżniającymi funkcjami sieciowymi Ricoh Aficio MP C2050 stanowi świetny wybór dla użytkowników zwracających uwagę na koszty. Urządzenie bezproblemowo komunikuje się ze stacjami roboczymi i  towarzyszy mu wiele programów do zarządzania i sterowników druku, łącznie z PCL 5c/6, RPCS  oraz opcjonalny sterownik Adobe PostScript 3.

Urządzenie jest proste w obsłudze, a możliwość współpracy z Ricoh Embedded Software Architecture pozwala użytkownikom korzystać z dodatkowych funkcji poprzez uruchamianie zintegrowanych aplikacji.

„Rzadko możemy być świadkami uzyskiwania przez urządzenie wydajności większej od deklarowanej, a jeśli dzieje się to w trybie druku dwustronnego, jest to tym bardziej niezwykłe.” – powiedział David Sweetnam, BLI European Laboratory and Research Manager.

„Nagrodzenie przez BLI urządzenia MP C2050 potwierdza jego wysoką jakość.”-powiedział Oscar Mellegers, Product Manager w firmie Ricoh Europe. „Niskie koszty i dbałość o środowisko druku dwustronnego to tylko kilka z zalet MP C2050. Dzięki łatwości użytkowania i kompatybilności z wieloma programami, MP C2050 doskonale sprawdzi się w każdym środowisku biznesowym oferując bardzo atrakcyjny poziom kosztów TCO.”

Profesjonalny druk w kolorze

Coraz więcej firm poszukuje możliwości druku kolorowego w biurze. Ricoh MP C5000 z kontrolerem EFI E5100 to najlepsza odpowiedź na te potrzeby, co potwierdza nagroda Fall 2009 BLI “Pick” dla “wyróżniającego się urządzenia wielofunkcyjnego do druku w kolorze i formacie A3 o prędkości 41- to 50 str./min.

Niezawodność i wydajność MP C5000 była znacznie powyżej średniej wśród urządzeń testowanych przez BLI. Niecierpliwi użytkownicy mogą również cieszyć się krótkim czasem nagrzewania, wynoszącym 50 sekund. Tak szybkie nagrzewanie powoduje zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska oraz zmniejszenie kosztów użytkowania, nie pogarszając jednocześnie wydajności. MP C5000 z kontrolerem Fiery charakteryzuje się wysoką wydajnością i bogactwem funkcji zarządzania.

„Byliśmy pod wrażeniem mocy i funkcjonalności Ricoh MP C5000 z kontrolerem EFI. Intuicyjne katalogi i aplikacje Command WorkStation 5 pozwoliły naszemu zespołowi wykonać skomplikowane zadania druku przy minimalnym wysiłku i z doskonałymi wynikami.”-  powiedział  David Sweetnam.

Urządzenie uplasowało się bardzo wysoko zarówno w kategorii druku kolorowego, jak i monochromatycznego. Rozbudowane narzędzia zarządzania kolorem w połączeniu z EFI ColourWise i zaawansowanymi opcjami wydruku w kolorze są dostępne zarówno dla PCL jak i sterowników PostScript. Urządzenie oferuje szeroką gamę opcji skanowania, łącznie z skanowaniem do kolejki kontrolera, gdzie mogą być poddane obróbce przed ostatecznym zapisaniem. Można również zaprogramować jednoprzyciskowe skanowanie do różnych miejsc za pomocą EFI Scan Utility i narzędzi Ricoh.

„Jesteśmy niezwykle dumni z przyznania nam nagrody “Pick of the Year” przez BLI. Potwierdza to, że MPC5000 z kontrolerem EFI wyróżnia się na tle konkurencji innowacyjnością funkcji i opcji wykończeniowych.” – powiedziała Suzanne Racz, Product Manager w firmie  Ricoh Europe. „Nasza marka zawsze była synonimem jakości, niezawodności, wydajności, niskiego poboru mocy oraz łatwości użytkowania. Przy rosnącej liczbie wydruków kolorowych w biurach MP C5000 z kontrolerem EFI jest najlepszym rozwiązaniem o niskich kosztach TCO.”

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu