Polskapresse uruchamia system serwisów społecznościowych – Dzielnicowo.pl

przez | 06/02/2010

Polskapresse uruchomiła platformę do budowania lokalnych serwisów społecznościowych Dzielnicowo.pl. To pierwszy w Polsce system umożliwiający społecznościom samodzielne tworzenie serwisów i zapewniający dostęp do informacji. Matury2010.pl to pierwszy serwis tematyczny przygotowany przez Polskapresse na platformie Dzielnicowo.pl.
Polskapresse oferuje społecznościom nowy model tworzenia serwisów społecznościowych. Platforma Dzielnicowo.pl umożliwia internautom budowanie nawet niewielkich społeczności, gromadzących się wokół najbliższego otoczenia, dzielnicy, ulicy, czy też wspólnych pasji, np. klubu piłkarskiego.

„Dodatkowo z internautami dzielimy się wytworzoną przez nasze serwisy treścią. Docelowo każdy będzie mógł w zbudowanej przez siebie społeczności publikować widgety z naszych serwisów, w tym z ogłoszeniami z portalu Gratka.pl” – zapowiada Paweł Nowacki, dyrektor rozwoju serwisów kontentowych Polskapresse. Obecnie dostępne są informacje ze stron: Polskatimes.pl i dzienników regionalnych, Motofakty.pl, Ekstraklasa.net, Wiadomości24.pl.

Matury2010.pl to pierwszy serwis społecznościowy uruchomiony na platformie Dzielnicowo.pl. Strona Matury2010.pl powstała przy okazji cyklu edukacyjnego z testami maturalnymi prowadzonego przez dzienniki Polskapresse „Edukacyjne Korki we Wtorki”. „Dzielnicowo.pl to prosty i intuicyjny system dostępny także dla redaktorów Polskapresse. Mamy nadzieję, że dzięki temu w krótkim czasie uruchomimy kolejne serwisy tematyczne” – dodaje Paweł Nowacki.

Udostępnienie internautom platformy do budowania serwisów społecznościowych i dzielenie się z nimi treścią redakcyjną ma na celu zwiększanie zasięgu produktów Polskapresse i jest elementem budowania pozycji lidera Polskapresse na rynkach lokalnych i regionalnych.
Dzielnicowo.pl powstało dzięki współpracy ze spółką Streemo i w oparciu o narzędzia Streemo.pl. Obecnie dostępne jest w wersji beta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.