Nordea Spektrum najlepszym kontem osobistym w Polsce

Rachunek Nordea Spektrum zwyciężył w rankingu kont bankowych przeprowadzonych przez portal Money.pl. Spośród 100 ofert kont osobistych w 33 bankach to Nordea Spektrum gwarantuje najniższe koszty przy najlepszej obsłudze klienta i najsprawniejszy system bankowości internetowej.

W pierwszym tak szczegółowym badaniu w Polsce Money.pl  prześwietlał bankowe oferty ror-ów pod względem trzech głównych parametrów: kosztów prowadzenia i obsługi, dostępu do konta i środków oraz obsługi klienta.

Pod względem kosztów i dostępu do środków oferta Nordea Spektrum trafiła na czoło rankingu po uwzględnieniu braku opłat za otwarcie i prowadzenie rachunku (przy średnich miesięcznych  wpływach na rachunek w wys. przynajmniej 1500 zł, gdy wpływy są niższe: 8 zł /mc), bezpłatne wydanie karty, niski koszt jej użytkowania (jedynie 1,5 zł miesięcznie), zwolnione z opłat przelewy przez internet oraz bezprowizyjne korzystanie z wszystkich bankomatów w Polsce. Jak podkreśla Money.pl, bezpłatne i bez dodatkowych limitów wypłaty gotówki z bankomatów są wciąż na polskim rynku ofertą unikalną. Regułą w innych bankach jest liczba darmowych wypłat ograniczona do kilku w miesiącu.

Money.pl punktował również koszty związane z poleceniami zapłaty, zleceniami stałymi oraz przelewami zagranicznymi. Oceniono także warunki przyznawania oraz oprocentowanie debetów i linii kredytowych.

O ostatecznym sukcesie Nordea Spektrum zdecydowała wyższa niż w przypadku konkurencji ocena za system bankowości internetowej i lepsza obsługa klienta. Eksperci portalu weryfikowali m.in. kompetencję i podejście do klienta konsultantów obsługujących bankowe infolinie. Zbadali też, ile trzeba czekać na odpowiedź na wysłanego do banku e-maila.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu