Ponad 700 zgłoszeń w konkursie na Dziennikarza Obywatelskiego i Blogera 2009 Roku

przez | 04/02/2010

3 lutego br. mija termin zgłaszania kandydatów do konkursu na Dziennikarza Obywatelskiego i Blogera 2009 Roku. 4 lutego rozpoczyna się faza głosowania. Organizatorem konkursu jest serwis dziennikarstwa obywatelskiego Wiadomości24.pl.

Swoją kandydaturę w konkursie na Dziennikarza Obywatelskiego 2009 Roku potwierdziło już 230 osób (w zeszłym roku o tytuł walczyły 123 osoby). Wśród nich są autorzy Wiadomości24.pl, jak również dziennikarze obywatelscy publikujący w innych serwisach.

W konkursie na Blogera 2009 Roku liczba zgłoszeń przekroczyła już 500. W szranki stanęli m.in. znani politycy: Marek Migalski, Wojciech Olejniczak, Zbigniew Girzyński, Janusz Korwin-Mikke, Lidia Geringer de Oedenberg, Ryszard Czarnecki, a także aktor Adam Fidusiewicz. Wśród uczestników biorących udział w konkursie warto także wspomnieć Azraela Kubackiego, znanego blogera piszącego o polityce i Grzegorza Marczaka – autora słynnego antyweb.pl.

Formularze zgłoszeniowe znajdują się na stronie serwisu www.wiadomosci24.pl.

4 lutego zaczyna się faza głosowania. Swój głos – przez proste kliknięcie na stronie internetowej, będzie mógł oddać każdy internauta. Dodatkowo głosujący, którzy zarejestrują się w serwisie www.wiadomosci24.pl wezmą udział w losowaniu, w którym do wygrania jest laptop.

Zwycięzców poznamy podczas uroczystej gali 11 marca. Wtedy też laureaci otrzymają statuetki, dyplomy i nagrody: laptopy, smartfony i cyfrowe aparaty fotograficzne.

Sponsorem konkursu jest Orange. Patroni medialni: radiowa Trójka, „Press”, Wirtualna Polska, Gadu-Gadu.pl i dziennik „Polska”. Partnerzy konkursu: TVP.info.pl, Naszemiasto.pl i Polskatmes.pl.

źródło/autor: polskapresse