Najwyższa pozycja w testach oprogramowania zabezpieczającego dla rozwiązań Symantec

Niezależne testy potwierdzają wysoką skuteczność programów Norton w zakresie ochrony przed destrukcyjnym oprogramowaniem i internetowymi zagrożeniami. Firma Symantec poinformowała, że produkty Norton otrzymały najwyższe oceny od dwóch niezależnych organizacji: AV-Comparatives i AV-Test.org.

Oprogramowanie z serii Norton otrzymało nagrodę za najlepszy produkt antywirusowy 2009 r. od firmy AV-Comparatives, co jest potwierdzeniem znakomitych wyników uzyskanych w całorocznych testach dotyczących skuteczności i wydajności zabezpieczeń. Produkt firmy Symantec zdobył także pierwszą nagrodę organizacji AV-Test.org podczas praktycznych testów internetowych pakietów zabezpieczających, które polegały na sprawdzeniu możliwości ochrony użytkowników podczas wykonywania typowych działań, takich jak korzystanie z Internetu i pobieranie plików.

W ostatnich latach model dystrybucji zagrożeń uległ znacznemu przekształceniu — o ile w przeszłości niewielka liczba ataków była wymierzona w miliony użytkowników, tak obecnie każdego miesiąca powstaje kilka milionów ataków skierowanych przeciwko konkretnym grupom użytkowników na całym świecie. Aby uzyskać odpowiednią perspektywę dotyczącą skali problemu, wystarczy uwzględnić fakt, że w 2009 r. oprogramowanie zabezpieczające firmy Symantec zablokowało ponad 2,5 mld ataków. Aby rozwiązać ten problem, firma Symantec zastosowała podejście oparte na dogłębnej ochronie użytkowników za pomocą wielu warstw zabezpieczeń. Wyniki testów przeprowadzonych przez organizacje AV-Comparatives i AV-Test.org pokazują, że strategia wybrana przez firmę Symantec była słuszna.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu