Wyróżnienia w konkursie Produkt Roku 2010 dla Black Red White

Asortyment Black Red White – jednego z największych w Polsce producentów i dystrybutorów mebli pokojowych, kuchennych oraz artykułów wyposażenia wnętrz – został dwukrotnie wyróżniony w konkursie Produkt Roku 2010 organizowanym przez magazyn Meble Plus. W kategorii kuchnia nagrodę otrzymała linia 38th ELYSEE AVENUE w kolorze ‘zieleń oliwkowa połysk’, natomiast w kategorii mebel mieszkaniowy – system modułowy MATEO.

W VIII edycji konkursu blisko 60-osobowe jury składające się z ekspertów branżowych, projektantów i architektów wnętrz oraz przedstawicieli wyższych uczelni o profilu artystyczno-wzorniczym oceniło około 100 produktów wprowadzonych na rynek w ciągu ostatniego roku. Komisja brała pod uwagę walory wzornicze i użytkowe produktu, jakość wykonania, relację ceny do jakości, zgodność z obowiązującymi normami, a także nowatorstwo rozwiązań.

„W stylistyce mebli – podobnie jak w modzie – nie istnieją sztywne reguły. Projektując nowe kolekcje kładziemy nacisk przede wszystkim na niebanalność asortymentu oraz jego wysoką jakość i funkcjonalność przy zachowaniu konkurencyjnej ceny. Otrzymane wyróżnienie cieszy nas tym bardziej, że zostało przyznane w dwóch kluczowych dla naszej działalności grupach produktowych: meblach mieszkaniowych i kuchennych. Cechą wspólną kuchni 38th ELYSEE AVENUE i systemu modułowego MATEO jest nowoczesny design – minimalistyczne formy i nowatorskie rozwiązania techniczne” – powiedział Robert Sołowij, dyrektor Black Red White SA.

Wyróżniony w konkursie zestaw kuchenny 38th ELYSEE AVENUE to meble o nowoczesnym designie. Kuchnię charakteryzują fronty lakierowane na wysoki połysk w kolorze soczystej zieleni oraz funkcjonalność i ergonomia zastosowanych rozwiązań. Drugim wyróżnionym produktem z oferty Black Red White jest system modułowy MATEO. Meble cechuje geometryczność formy, którą podkreślono pionowym i poziomym rysunkiem usłojenia. Zastosowane wybarwienie – orzech virginia – to stonowane połączenie ciepłych, miodowych brązów. Subtelną formę mebli dopełniają delikatne nóżki oraz funkcjonalny, bezuchwytowy mechanizm otwierania frontów i szuflad.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu