Większe możliwości dla firm dzięki kompatybilności systemów TANDBERG i Cisco

Firma TANDBERG jako pierwsza demonstruje zgodność swojego immersyjnego, trójekranowego systemu teleobecności z Cisco TelePresence. Rozwiązanie TANDBERG Total Telepresence zapewnia zgodność operacyjną z immersyjnymi systemami teleobecności innych producentów, oferując firmom większe możliwości współpracy.

Firma TANDBERG, światowy producent rozwiązań wideokonferencyjnych i Telepresence, zademonstrowała zgodność operacyjną swojego rozwiązania TANDBERG Telepresence z Cisco CTS 3000. Ta pierwsza w swoim rodzaju demonstracja, była możliwa dzięki zintegrowaniu nowego protokołu Cisco Telepresence Interoperability Protocol (TIP) z nagradzanym serwerem TANDBERG Telepresence Server. W ten sposób firma TANDBERG dodała Cisco TelePresence do listy systemów teleobecności opracowanych przez firmy trzecie, z którymi jej rozwiązania mogą współpracować w wysokiej rozdzielczości i na trzech ekranach przy zachowaniu najwyższej jakości połączenia.

„Budujemy globalną społeczność wideo i nie możemy sobie pozwolić na to, żeby organizacje były przywiązane do jednej technologii — powiedział Fredrik Halvorsen, dyrektor generalny firmy TANDBERG — Nasze rozwiązanie Total Telepresence jest zgodne z szeroką gamą rozwiązań firm trzecich. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że teraz możemy zaoferować klientom jeszcze więcej korzyści, łącząc użytkowników TANDBERG Telepresence i Cisco TelePresence podczas immersyjnych, trójekranowych sesji. Ostatnia demonstracja odzwierciedla nacisk, jaki TANDBERG kładzie na standardy otwarte, dostarczanie skalowalnych rozwiązań i ochronę inwestycji klientów w systemy wideo”.

Firma analityczna Frost & Sullivan, doceniając korzyści płynące z wdrażania w firmach rozwiązań wideokonferencji, podkreśla jednocześnie, że technologia ta zyskuje jeszcze większą wartość, gdy umożliwia komunikację z innymi systemami wideokonferencyjnymi — zarówno w samej organizacji jak i poza nią. Dopiero zapewnienie wszystkim niezbędnym uczestnikom spotkania, bezproblemowego uczestnictwa w wideokonferencji, bez względu na system z jakiego korzystają, pozwoli docenić zalety takiego rozwiązania i efektywnie korzystać przedsiębiorstwu z jego możliwości.

Firma TANDBERG jest rynkowym pionierem w dziedzinie najbardziej zaawansowanych rozwiązań zgodności operacyjnej:

  • Firma TANDBERG jako pierwsza wprowadza rozwiązanie, które może współpracować z systemami teleobecności firm trzecich przy zachowaniu wrażenia immersji.
  • Firma TANDBERG jako pierwsza przygotowuje kompletną ofertę systemów teleobecności HD i rozwiązań wideokonferencyjnych, które mogą współpracować z innymi standardowymi systemami zarówno wewnątrz organizacji, jak i między firmami.
  • Firma TANDBERG jako pierwsza umożliwia przesyłanie wideo wysokiej rozdzielczości między Microsoft Office Communicator a immersyjnym, wieloekranowym systemem teleobecności.
  • Firma TANDBERG jako pierwsza demonstruje wieloekranowe połączenie wysokiej rozdzielczości z Cisco TelePresence CTS 3000 (zobacz wideo).

Zgodność operacyjna z Cisco CTS 3000 i innymi systemami Cisco będzie dostępna jako aktualizacja oprogramowania TANDBERG Telepresence Server jeszcze w tym roku. Aby dowiedzieć się więcej o rozwiązaniu TANDBERG Total Telepresence, można odwiedzić witrynę www.tandberg.com albo napisać na adres moreinfo@TANDBERG.com. Najnowsze wiadomości o firmie TANDBERG można znaleźć w serwisach Twitter i Facebook.

źródło/autor: MANEJO Public Relations

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu