Skanery firmy Canon nagrodzone przez organizację BLI

  • Organizacja Buyers Laboratory Inc. nagrodziła dwa skanery firmy Canon: modele imageFORMULA DR-9050C oraz imageFORMULA DR-6050C
  • Nagrodzone urządzenia pomagają zwiększyć wydajność biznesową przez wygodne zarządzanie dokumentami

Firma Canon Europe została wyróżniona przez organizację Buyers Laboratory Inc. (BLI) dwiema nagrodami „Outstanding Achievement Awards” za skanery Canon imageFORMULA DR-9050C oraz imageFORMULA DR-6050C.

Nagrodzone skanery formatu A3 (które weszły do sprzedaży w kwietniu 2009 roku) zaprojektowano pod kątem większej szybkości skanowania, energooszczędności i bardziej ergonomicznej konstrukcji, w celu zwiększenia wydajności pracy biurowej.

Buyers Laboratory, światowa organizacja testująca sprzęt elektroniczny przyznała skanerowi Canon imageFORMULA DR-9050C nagrodę „Fall 2009 Outstanding Achievement” w uznaniu za wysoką jakość i atrakcyjny stosunek wartości do ceny:

  • Wysoką funkcjonalność wbudowanego oprogramowania Canon CapturePerfect, prostą instalację, łatwą w użyciu konstrukcję i szeroką gamę profili skanowania dostępnych z panelu sterowania.
  • W przeciwieństwie do konkurencyjnych produktów urządzenie oferuje produkcyjną szybkość skanowania za cenę znacznie niższą od średniej wśród skanerów tej klasy.

„Pomimo niższej ceny skanera, jego producent nie oszczędzał na funkcjach korekcji obrazu. Model ten oferuje więcej, niż można by oczekiwać, w tym automatyczne wykrywanie koloru, dwie funkcje korekcji tekstu, redukcję efektu mory, obraz negatywowy, usuwanie otworów po dziurkaczu i usuwanie wybranych kolorów” — powiedział Joe Ellerman, technik testowy BLI.

BLI wyróżniło również skaner Canon imageFORMULA DR-6050C. Jako uzasadnienie podano wyjątkową niezawodność urządzenia:

  • Firma BLI podkreśliła wyjątkową łatwość instalacji skanera, łatwe w użyciu oprogramowanie i wydajność wyższą od przeciętnej.
  • Na werdykt wpłynęła również szersza gama funkcji obróbki obrazu niż w typowym skanerze niskonakładowym oraz rozmiar pliku za cenę znacznie niższą od średniej.

„Canon imageFORMULA DR-6050C to kompletne rozwiązanie dla praktycznie każdego użytkownika, z łatwym w użyciu panelem sterowania i najwyższą szybkością skanowania, jaką uzyskano podczas testów skanerów produkcyjnych z tej kategorii” — powiedział Ellerman.

„Przedsiębiorstwa dostrzegają korzyści wynikające z efektywnego skanowania dokumentów, takie jak wyższa wydajność pracowników. Dlatego w 2009 roku firma Canon wprowadziła na rynek całą rodzinę niezawodnych urządzeń, które łączą wysoką szybkość skanowania z doskonałym funkcjami detekcji i rejestrowania obrazu, pozwalających firmom jak najwydajniej przekształcać ważne dokumenty w postać cyfrową” – powiedział Sean Suematsu, europejski dyrektor ds. rozwiązań do skanowania dokumentów w Canon Europe.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu