Sieć KOMFORT otworzyła trzeci sklep w Czechach

Spółka Sklepy KOMFORT, oferująca najszerszy asortyment paneli, podłóg drewnianych, wykładzin dywanowych i elastycznych oraz dywanów otworzyła 30.01.2010 w Ústí nad Labem swój trzeci sklep w Republice Czeskiej.

Po udanym wejściu na rynek czeski w 2009 roku, Komfort przyspiesza tempo rozwoju w tej części Europy. Ústí nad Labem, to po Ołomuńcu i Pilźnie, kolejne miasto, w którym nasi południowi sąsiedzi mogą kupować podłogi z Komfortu.

„Wejście sieci Komfort do Czech okazało się trafną decyzją. Tamtejszy rynek przyjął nasz koncept bardzo pozytywnie. Zaprezentowaliśmy nowoczesny format sprzedaży i bogactwo oferty, z jaką czescy klienci nie mieli wcześniej do czynienia. W 2010 roku planujemy dalszy intensywny rozwój w Czechach i uruchomienie tam 7 sklepów, planowane jest również uruchomienie pierwszych 2 sklepów na Słowacji.” – mówi Jerzy Szkwarek, Prezes Zarządu Sklepów KOMFORT SA.

Sklep w Ústí jest zlokalizowany w miejscowym retail parku. Wystrój sklepu został zaaranżowany zgodnie ze standardami sieci Komfort . Powierzchnia sklepu wynosi około 600 m2.

Zgodnie z przyjętą strategią, Komfort przenosi do Czech sprawdzony w Polsce i przetestowany w 2009 r. w Czechach koncept handlowy oraz ofertę asortymentową, która obejmuje obecnie oprócz paneli, podłóg drewnianych, dywanów, wykładzin dywanowych i elastycznych także drzwi oraz firany i zasłony. KOMFORT konkuruje w Czechach wzornictwem, szerokością i głębokością oferty (również możliwością realizacji indywidualnych zamówień na towary z całego świata), jakością obsługi i usługami około sprzedażowymi.

Dostawy towarów do sklepów w Czechach realizowane są z magazynu centralnego Komfortu zlokalizowanego w Strykowie pod Łodzią.

źródło/autor: KOMFORT

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu