Wipro i Trend Micro wspólnie opracują zabezpieczenia wirtualizacji nowej generacji do dynamicznych centrów danych

Firma Trend Micro, jeden z największych dostawców zabezpieczeń treści internetowych i dynamicznych centrów danych, nawiązała współpracę z Wipro Technologies, działem globalnych usług informatycznych firmy Wipro Limited (NYSE:WIT). Przedsiębiorstwa mają na celu opracowanie zabezpieczeń nowej generacji w zakresie wirtualizacji do dynamicznych centrów danych. Zadaniem tych rozwiązań będzie ochrona publicznych i prywatnych środowisk przetwarzania poza siecią lokalną, które powinny zapewniać coraz większe oszczędności na kosztach operacyjnych, a jednocześnie nadal gwarantować bezpieczeństwo kluczowych zasobów informatycznych i zgodność z przepisami.

W ramach tej strategicznej umowy Wipro i Trend Micro wspólnie tworzą Centra Doskonałości w celu zarówno zaspokajania potrzeb dzisiejszych zwirtualizowanych centrów danych w zakresie ochrony danych, bezpieczeństwa i zgodności z przepisami, jak i sprostania rosnącemu zapotrzebowaniu rynku na konsolidację serwerów. Dzięki przyspieszającemu, ekonomicznemu podejściu Wipro do wdrażania wspólni klienci obu partnerów będą mogli w pełni wykorzystywać zalety rozwiązań Trend Micro Enterprise Security. Mając dostęp do połączonej wiedzy obu firm w Centrach Doskonałości na całym świecie, w tym w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Australii i Japonii, przedsiębiorstwa będą mogły skorzystać z pomocy czołowych producentów branży w efektywnym wdrażaniu innowacyjnych zabezpieczeń zmniejszających ryzyko i koszty. Pozwoli im to bardziej koncentrować się na swojej głównej działalności.

Wipro i Trend Micro będą dostarczać wspólne zabezpieczenia zwirtualizowanych centrów danych oraz rozwiązania do konsolidacji wykorzystujące produkty zabezpieczające nowej generacji Trend Micro i innych wspólnych partnerów. Inicjatywa ta będzie zgodna z dotychczasowymi usługami Wipro dotyczącymi bezpieczeństwa danych, monitorowania zarządzanych zabezpieczeń, operacji zabezpieczających zarządzane sieci i infrastrukturę hosta oraz jednolitymi usługami zarządzania zagrożeniami i podatnością. Zgodnie z umową firma Wipro staje się globalnym dystrybutorem produktów Trend Micro związanych z zarządzaniem zagrożeniami, Internetem, przesyłaniem wiadomości oraz bezpieczeństwem serwerów i punktów końcowych.

Ukierunkowany branżowo model biznesowy Wipro umożliwia tej firmie dokładne poznanie działalności biznesowej klientów, co pozwoli tworzyć w ponad 55 wydzielonych laboratoriach i Centrach Doskonałości rozwiązania dostosowane do specyfiki poszczególnych branż. Oprócz Trend Micro, firma Wipro współpracuje w ramach Centrów Doskonałości także z firmami Hewlett-Packard/Mercury, EMC i Cisco. Podobnie własne, wielonarodowe centra Trend Micro, zajmujące się badaniami, projektowaniem i udzielaniem pomocy technicznej — TrendLabs — przez całą dobę koncentrują się na wyszukiwaniu zagrożeń, zapobieganiu atakom oraz szybkim i sprawnym dostarczaniu rozwiązań.

Skoordynowane podejście Trend Micro do bezpieczeństwa wirtualizacji zapewnia kompleksową ochronę, a jednocześnie optymalną wydajność, mobilność i skalowalność maszyn wirtualnych. Dzięki swojej połączonej wiedzy firmy Trend Micro i Wipro umożliwią przedsiębiorstwom przyspieszenie konsolidacji oraz pełniejsze i bezpieczniejsze wykorzystywanie inwestycji w wirtualizację.

„Bliska w współpraca z Trend Micro pozwoli nam lepiej spełniać wymagania klientów centrów danych, dotyczące bezpieczeństwa operacyjnego oraz zaspokajać ich potrzeby biznesowe w zakresie efektywności i obniżania kosztów” — powiedział Prasenjit Saha, wiceprezes i dyrektor działu zabezpieczeń dla przedsiębiorstw w firmie Wipro.

„Połączenie pozycji lidera firmy Wipro w dziedzinie kompleksowych usług zabezpieczeń z zaawansowanymi rozwiązaniami Trend Micro do centrów danych w dziedzinie bezpieczeństwa hostów i wirtualizacji umożliwi klientom lepszą ochronę kluczowych danych oraz zapewnienie zgodności z PCI i innymi przepisami” — powiedział Saha.

„Technologię wirtualizacji wykorzystuje obecnie większość centrów danych. Jednakże bez strategii dotyczącej bezpieczeństwa wirtualizacji te dynamiczne centra danych są mniej bezpieczne niż ich odpowiedniki fizyczne” — powiedział Wael Mohamed, wiceprezes ds. rozwoju w firmie Trend Micro. „Nawiązaliśmy strategiczną współpracę z Wipro ze względu na globalne doświadczenie tej firmy w usługach technologicznych. Umowa umożliwia nam tworzenie ‘dopasowanych zabezpieczeń’ — dostosowanych, skalowalnych rozwiązań, które pozwalają przedsiębiorstwom chronić dane poufne oraz korzystać z zalet wirtualizacji i przetwarzania poza siecią lokalną bez pogorszenia bezpieczeństwa swoich dynamicznych centrów danych”.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu