Ruszyła 6. edycja konkursu dla rodzinnych domów dziecka

Dziś rusza szósta edycja konkursu na przedsięwzięcia edukacyjne dla rodzinnych domów dziecka i zawodowych rodzin zastępczych, który jest organizowany przez Fundację Świętego Mikołaja w ramach kampanii Grunt to rodzina. Najlepsze pomysły otrzymają dofinansowanie z Funduszu Edukacyjnego. Projekty można zgłaszać do 5 marca 2010, a ogłoszenie wyników nastąpi 31 maja 2010.

W 2008 roku Fundacja Świętego Mikołaja wraz z Instytutem Badawczym MillwardBrown SMG/KRC przeprowadziła analizę potrzeb edukacyjnych w rodzinnych domach dziecka w całej Polsce. Z badań wynika, że aż 76% dzieci trafiających do rodzinnych domów dziecka ma niższe szanse edukacyjne niż ich rówieśnicy. Dlatego Fundacja Świętego Mikołaja wspiera edukację wychowanków rodzinnych domów dziecka i zawodowych rodzin zastępczych, organizując zbiórkę pieniędzy na Fundusz Edukacyjny w ramach kampanii Grunt to rodzina. Środki zebrane na koncie Funduszu przeznaczane są na realizację zajęć wyrównawczych, naukę języków obcych czy pomoc specjalistów. W konkursie na przedsięwzięcia edukacyjne mogą wziąć udział rodzinne domy dziecka, zawodowe rodziny zastępcze oraz stowarzyszenia i fundacje współpracujące z wychowankami rodzinnych placówek lub z osobami je prowadzącymi.

Nadesłane projekty oceni zespół Fundacji Świętego Mikołaja wspólnie z komisją złożoną ze specjalistów oraz osobami zaangażowanymi w działalność na rzecz rodzicielstwa zastępczego. W tym roku na konto Funduszu Edukacyjnego w czasie trwania kampanii Grunt to rodzina wpłynęło około 1,1 mln zł.

„Dzięki corocznej zbiórce na Fundusz Edukacyjny możemy wspierać kolejne dzieci z rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych w realizowaniu ich pasji i umiejętności. Dzięki dodatkowym zajęciom, warsztatom czy wyjazdom mają możliwość rozwoju talentów i zainteresowań, budując jednocześnie swoje poczucie wartości. Serdecznie zapraszamy do składania projektów” – mówi Monika Madej z Fundacji Świętego Mikołaja.

W ciągu pięciu lat działalności Funduszu Fundacja Świętego Mikołaja zebrała i przekazała rodzinnym domom dziecka prawie 2,7 mln. zł. Dzięki uzyskanym środkom pomoc otrzymało ponad 1000 dzieci!

Regulamin, formularz wniosku oraz wszystkie niezbędne informacje znajdują się na stronie Fundacji www.mikolaj.org.pl. Termin nadsyłania projektów upływa z dniem 5 marca 2010 roku.

Fundację Świętego Mikołaja można wesprzeć przeznaczając 1% podatku na jej działalność. Wystarczy wpisać na druku PIT nazwę fundacji oraz numer KRS (0000126602), a Urząd Skarbowy przekaże 1% podatku na jej konto. Na stronie fundacji dostępny jest też bezpłatny program do wypełniania PIT-ów za 2009 rok.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu