Muzyczny odjazd na każdym stoku

przez | 02/02/2010

Nie ważne, czy to Chamonix, Zakopane, czy Górka Szczęśliwicka. Liczysz się tylko Ty, Twoje narty i to, co słyszysz. Oczywiście nie chodzi o nawoływania nerwowych mamuś: Kuba, nie bij kijkiem Jurka! Ile razy mam ci powtarzać, że śniegu się nie je!? Tu psy sikają!… W końcu to Ty decydujesz, czego chcesz słuchać. Po to zabrałeś iPoda…

Ale wiadomo, iPod w zimie może nie być specjalnie wygodny. Trzeba ściągnąć rękawice, wyłuskać go spomiędzy warstw odzieży, a potem marznącymi palcami ustawić jeszcze raz Equinoxe Jeana Michaela Jarre’a. Albo co tam innego lubisz. Można się zniechęcić. Ale nie trzeba. Bo do iPoda możesz dziś „dokręcić” takie ubranie, które bez konieczności trzymania odtwarzacza w ręce pozwoli Ci na cieszenie się wszystkim, co na nim zgromadziłeś.

Najprostsze rozwiązanie, to kurtka. I to nie kurtka z wbudowanymi słuchawkami. Bo to na stoku banał. Lepszy będzie snowboardowy iPod Shield Jacket od Burtona. Firma wypuściła już na rynek kilka zintegrowanych z iPodem kurtek. Ta jednak nadaje się na snowboard jak żadna. wszystkie potrzebne przełączniki znajdziesz na rękawie. Możesz regulować siłę dźwięku, czy zmieniać piosenki bez konieczności wyciągania iPoda. On sam spoczywa grzecznie w specjalnie zaprojektowanej kieszeni na piersi. Gotów na każdy Twój gest.

Jeszcze dalej poszedł Spyder. Na jego kurtce Glacial, świetnie nadającej się nie tylko na stok, ale również na zimowe trekkingi znajdziesz to, co tak lubisz w iPodzie – jego scroll wheel. Możesz zmieniać utwory i listy tak, jak to robisz na iPodzie. Po prostu kręcąc palcem.

JanSport wypuścił kurtki Wired Puffer Jacket, z przełącznikami do iPoda na piersi i specjalnym kanałem na słuchawki. Może nie jest to kurtka na ekstremalne podbiegunowe zimno, ale w ekstremalnych temperaturach iPod też nie czułby się komfortowo.

Jeżeli jednak wolisz raz za razem wyciągać swojego iPoda, to może załóż rękawice. Choćby Marmot iGlove Multi. Dobrze chronią przed zimnem, a na ekstremalne mrozy są wystarczająco ciepłe, by założyć na nie drugie, grube rękawice. No i ich palce wskazujące i kciuki wykonano ze specjalnej tkaniny, która pozwala na sprawne manipulowanie kółkiem iPoda.

Ale, jeżeli mimo wszystko nie chcesz wystawiać iPoda na mróz, użyj iPod Ski Gloves potentata na zimowym rynku ciuchów – O’Neilla. Tym razem przełączniki iPoda znajdziesz na wierzchu dłoni. Chłopaki ze StarTreka będą przy Tobie jak przedszkolaki przy G.I. Joe. Rękawice transmitują radiowo polecenia do iPoda ukrytego nawet pod 40 warstwami Twoich ubrań. A Ty słuchasz, czego tam sobie chcesz.

A właśnie. Jeżeli Twoje dzieci też jeżdżą na nartach ze swoimi „szufelkami”, pamiętaj, powinny jeździć w kaskach. I wcale nie musisz ich do tego namawiać. Same założą kaski od Giro, z wbudowanymi słuchawkami i kabelkiem podłączanym wprost do iPoda.

Tak, Ty sam też chętnie go założysz.