Co zabrać na ferie, czyli podręcznik zimowego podróżnika

przez | 02/02/2010

W powietrzu czuć mroźny zapach ferii – zbliża się czas aktywnego wypoczynku, przygód na stoku i zwiedzania nieznanych terenów. W tym okresie warto zabrać ze sobą kilka mobilnych gadżetów elektronicznych. Niektóre z nich mogą okazać się niezastąpione, inne pomocne, a jeszcze inne zapewnią udaną zabawę i wypoczynek.

Rejestruj wspomnienia

Wspomnienia są najcenniejszymi pamiątkami z każdej podroży, nawet tej najkrótszej. Każdy chce zachować ich jak najwięcej i z jak największymi szczegółami, dlatego w każdą podróż zabieramy aparat lub kamerę. Gdyby tylko były bardziej poręczne, ich obsługa nie wymagała specjalnych umiejętności i pozwalały nagrywać filmy i robić zdjęcia tak łatwo jak telefonem komórkowym… Chyba nie ma nic gorszego niż wyjątkowa sytuacja, której nie uwieczniliśmy tylko dlatego, że zanim udało się wyciągnąć kamerę z etui, zaczekać aż się uruchomi, założyć na rękę i ustawić odpowiedni tryb nagrywania… przeminęła bezpowrotnie. Dlatego właśnie powstał FLIP – kamera, która nagrywa filmy w jakości HD, a przypominająca wyglądem i łatwością obsługi telefon komórkowy. Pomyśl tylko z jaką łatwością utrwalisz każde szczegół z podróży, nieważne czy będzie to zjazd na snowboardzie po stoku w Alpach, spacer w Zakopanem, czy wyprawa w Bieszczady. Zawsze będziesz miał prostą w obsłudze kamerę, która utrwali wszystkie wydarzenia w najwyższej jakości HD.

Sugerowana cena urządzenia w ofercie iSource:

  • Kamera Flip Video Ultra II, 120 min. nagrania — 589 zł
  • Kamera Flip Video Ultra HD, 120 min. nagrania — 785 zł

Gdy zabraknie Ci kontaktu z codziennością i dostępu do skrzynki e-mail…

… bądź po prostu nie dopisze pogoda, lub zatęsknisz za swoją ulubioną grą, przyda Ci się Twój iPod touch.

Rewolucyjną cechą nowego iPoda touch firmy Apple jest to, że udało się w nim połączyć wszystkie najbardziej popularne funkcje dzisiejszych urządzeń mobilnych w jednym, eleganckim wielofunkcyjnym produkcie, mieszczącym się w dłoni.

Większość czynności wykonywanych online na komputerze można z powodzeniem wykonać na touchu. Wyszukaj hotel bądź restaurację korzystając z google maps, sprawdź pogodę na stoku. W Jednak mamy nadzieję, że w celach służbowych z tych funkcji nie będziesz musiał korzystać, oddając się w zamian najlepszej jakości rozrywce – oglądaniu filmów, czy słuchaniu muzyki, lub jeśli wolisz- słuchaniu Twoich ulubionych książek.

Sugerowana cena urządzenia w ofercie iSource:

  • iPod touch 3GEN 8GB – 799,00zł
  • iPod touch 3GEN 32GB- 1149,00zł
  • iPod touch 3GEN 64GB- 1549,00zł

W wolnych chwilach… Czytaj!

Uwielbiasz czytać książki, lecz pakując się w drogę zawsze w ostatniej chwili wyjmujesz je zawsze z ciężkiej walizki? Jedziesz pociągiem i musisz ograniczyć rozmiar bagażu do minimum? BeBook to rozwiązanie wymarzone dla wszystkich zakochanych w literaturze. Nie musisz rezygnować z ulubionych powieści nawet podczas ferii.

Specjalny czytnik e-książek, BeBook, waży 220 gram, mieści się w kieszeni, a jest w stanie pomieścić od 1 000 do 4 000 tysięcy książek, gazet, dokumentów do pracy oraz nośników audio. Czytnik Beebook potrafi odczytać wiele różnych formatów, takich jak pdf, doc, txt, rtf, html, djvu, chm, fb2, wolf, mp3, png, tiff, gif, jpg i bmp.

Jeśli jedziesz samochodem, funkcja TTS (text to speach) sprawi, że Bebook sam przeczyta Ci książkę. Czytnik automatycznie odczytuje treść zapisaną w formie tekstu i automatycznie przechodzi do kolejnej strony. Dzięki TTS nie musisz rezygnować z czytania wciągającej powieści lub też przewodnika po okolicach, które zwiedzasz, podczas gdy prowadzisz samochód. Możesz wziąć ze sobą tyle książek, magazynów i dokumentów ile tylko potrzebujesz, w urządzeniu małym, lekkim i poręcznym jak zwykła książka.

Sugerowana cena urządzenia w ofercie iSource:

  • BeBook One, czytnik książek elektronicznych, ekran 6’’ – 1199 zł
  • BeBook Mini, czytnik książek elektronicznych, ekran 5’’ – 999 zł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.