Icon7 przedstawia laureata iF Design 2010 – słuchawkę Bluetooth VOX™ Touch

przez | 01/02/2010

Firma Icon7 przedstawia nową słuchawkę Bluetooth, laureata nagrody iF Design 2010 – Icon7 VOX™ Touch. To już drugie urządzenie z logiem Icon7, po myszce Twister™ Evolution, które otrzymało tą prestiżową nagrodę. VOX™ Touch jest najbardziej zaawansowanym produktem z nowej linii słuchawek VOX™.

Technologia multipoint umożliwia słuchawce VOX™ Touch łączność z wieloma urządzeniami jednocześnie, na przykład z telefonem i komputerem lub dwoma telefonami. Dzięki temu nie trzeba żonglować słuchawkami, gdy w trakcie rozmowy telefonicznej ktoś do nas zadzwoni za pomocą Skype. Dodatkowo VOX™ Touch pozwala na tymczasowe zawieszenie jednego połączenia w celu odebrania drugiego.

Obsługa VOX™ Touch odbywa się za pomocą wygodnego panelu dotykowego, posiadającego funkcje: Odbieranie/Rozłączanie/Odrzucanie/Kontrolę głośności/Wyciszanie/Wybieranie głosowe, czyli wszystkie, których można oczekiwać od urządzenia służącego do obsługi połączeń telefonicznych.

Ładowanie nowej słuchawki Icon7 odbywa się za pomocą wolnostojącej ładowarki. Oprócz eleganckiego wyglądu ładowarka oferuje wygodę użytkowania: jest składana, a dzięki magnesom można ją przyczepić do dowolnej metalowej powierzchni. Porządek na biurku przede wszystkim!

Dodatkowo w zestawie z słuchawką znajdują się dwa rodzaje wkładek dousznych w trzech rozmiarach każdy. Autorskie wkładki Perfect-Fit posiadają ergonomiczny kształt i są bardzo komfortowe, gdyż nie wkłada się ich do wnętrza ucha. Zaletą drugich wkładek In-Ear jest natomiast bardzo dobre blokowanie dźwięków płynących z otoczenia.

VOX™ Touch w inteligentny sposób dobiera głośność w zależności od hałasu płynącego z zewnątrz. Z kolei cyfrowe przetwarzanie sygnału (DPS), redukując szumy, pozwala cieszyć się krystaliczną czystością dźwięku.