Uniwersalny projektor Hitachi

Jasny obraz, wydajność i przystępna cena to cechy charakteryzujące najnowszy projektor LCD CP-X4020 Hitachi – urządzenie uniwersalne, łatwe zarówno w instalacji  jak i w eksploatacji. Firma Hitachi Digital Media Group wprowadziła do sprzedaży projektor LCD CP-X4020, który sprawdza się zarówno jako urządzenie stacjonarne jak i mobilne. Nowy model zapewnia dużą jasność obrazu, wysoką wydajność oraz jakość i niezawodność w obu zastosowaniach. W praktyce wymaga jedynie minimum czynności konserwacyjnych. Zastosowano w nim bowiem liczne funkcje oraz podzespoły o wysokiej jakości i długiej żywotności, co w efekcie pozwoliło obniżyć całkowity koszt eksploatacji.

Projektor CP-X4020 to przykład wsłuchiwania się w potrzeby klientów. Użytkownicy potrzebują urządzeń, które nie tracą na jakości pomimo korzystania z nich w różnoraki sposób. Proponowany projektor zapewnia dużą jasność obrazu i najwyższą wydajność pełniąc zarówno funkcję mobilną jak i stacjonarną – mówi Maciej Zakrocki Regional Manager Hitachi Digital Media Group na Polskę i Rosję.

W projektorze CP-X4020 zastosowano filtr hybrydowy Hitachi, który wymaga wymiany co 4000 godzin pracy — a więc z taką samą częstotliwością, jak lampa. Tak długa żywotność podzespołów oznacza zarówno mniejszą ilość odpadów jak i wymaganych czynności konserwacyjnych. 4000 lumenów ANSI to imponująca wartość gwarantująca wysoką jasność obrazu na ekranie. Aktywna przesłona sprawia, że wskaźnik kontrastu wynosi 2000:1. Dzięki temu jasny obraz XGA z przetwornika LCD jest jeszcze bardziej wyraźny. Materiały audio mogą być odtwarzane przez głośnik 16 W. Poziom szumów utrzymany został na niskim poziomie 29 dB, dzięki czemu praca projektora nie zakłóca pokazu.

Oprócz zwykłych funkcji projektorów Hitachi, CP-X4020 ma nowe menu ekranowe, ułatwiające instalowanie i użytkowanie urządzenia – informuje Maciej Zakrocki. Łatwość korzystania i adaptowania do własnych potrzeb sprawiają, że urządzenie może być stosowane powszechnie.

Chociaż obiektyw jest niewymienny, może być zainstalowany tak, że wyświetla obraz w proporcjach 4:3 lub 16:9/16:10 o wielkości od 30” (0,8 m) do 300” (7,6 m). W przypadku panoramicznych proporcji obrazu, taką przekątną uzyskać można już z odległości 1 m lub aż z odległości 11,7 m.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu