Oficjalna polska premiera nowej rodziny procesorów 2010 Intel Core

Najbardziej zaawansowana i inteligentna technologia dla notebooków i desktopów zaprezentowana na pokazie firmy Intel w Warszawie. Mark Brailey, Dyrektor Strategiczny Intela na region EMEA, zaprezentował wczoraj w Warszawie nową rodzinę procesorów 2010 Intel Core. · Procesory przeznaczone na rynek masowy oferują teraz technologię Intel Turbo Boost1, automatycznie adaptując się do potrzeb wydajnościowych użytkownika.

Pierwsze procesory 32-nanometrowe; po raz pierwszy Intel wykorzystuje nowy proces technologiczny do produkcji układów w cenach atrakcyjnych dla masowego klienta, co jest efektem zeszłorocznych inwestycji Intela, które mimo kryzysu wyniosły 7 miliardów dolarów. Procesory Intel® Core™ i5 są mniej więcej dwa razy szybsze od porównywalnych cenowo procesorów używanych obecnie w komputerach PC, pozwalając użytkownikom odczuć wyraźną różnicę w szybkości obsługi plików wideo, zdjęć czy pobieraniu muzyki z sieci3.

Wczoraj w Reducie Banku Polskiego w Warszawie firma Intel Corporation zaprezentowała nową rodzinę procesorów 2010 Intel® Core™, która zapewnia bezprecedensową integrację i inteligentną pracę w laptopach i komputerach stacjonarnych, m.in. dzięki technologii Intel Turbo Boost1. Oficjalną prezentację nowych procesorów poprowadził Mark Brailey, Dyrektor Strategiczny Intela na region EMEA. Nowe procesory Intel® Core™ i7, i5 oraz i3 są pierwszymi jednostkami obliczeniowymi wykonanymi w nowym, 32-nanometrowym procesie produkcyjnym, który pozwala na zintegrowanie grafiki Intel® HD wewnątrz procesora Technologia ta, obok innych rozwiązań, przyczynia się do zwiększenia szybkości komputera przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia energii. Bezprecedensowa innowacyjność nowych produktów Intela jest efektem ogłoszonej na początku zeszłego roku inwestycji wynoszącej 7 miliardów dolarów, poczynionej u szczytu globalnej recesji.

– Po raz pierwszy nowa rodzina procesorów Intela z najbardziej zaawansowanymi technologiami będzie od razu dostępna na masowym rynku w każdym przedziale cenowym komputerów — mówił Mark Brailey podczas swojego wystąpienia.

— Te inteligentne procesory adaptują się do potrzeb użytkownika, automatycznie zapewniając „doładowanie” wydajności w codziennych aplikacjach i ograniczając zużycie energii poprzez wyłączanie rdzeni wykonawczych. Dzięki temu oferują wysoką wydajność, kiedy użytkownik jej potrzebuje, a energooszczędność w innych przypadkach. Szybkość połączona z inteligencją Procesory z rodziny 2010 Intel Core są oparte na intelowskiej mikroarchitekturze „Nehalem” i zapewniają inteligentną wydajność w typowych zastosowaniach, takich jak słuchanie muzyki, gry, oglądanie i obróbka plików wideo, filmów i zdjęć oraz korzystanie z serwisów społecznościowych. Ponadto ultracienkie laptopy z nowymi procesorami 2010 Intel® Core™ oferują idealną równowagę wydajności, komfortu i długiej pracy na zasilaniu bateryjnym w systemach o grubości mniejszej niż cal.

Nowe procesory Core i7 oraz Core i5 są również wyposażone w unikalne technologie Intel® Turbo Boost1 i Intel® Hyper-Threading2, które zapewniają wydajność dostosowującą się do potrzeb, a zatem inteligentniejsze przetwarzanie danych. Technologia Intel® Turbo Boost1 automatycznie i inteligentnie zwiększa wydajność procesora, dynamicznie dostosowując ją do obciążenia, aby w razie potrzeby zapewnić użytkownikowi natychmiastowy wzrost efektywności pracy. Technologia Intel® Hyper-Threading2 pozwala na inteligentniejszą pracę wielozadaniową, umożliwiając każdemu rdzeniowi przetwarzanie wielu „wątków”, co przekłada się na niezwykłą responsywność i wydajność, połączone z najwyższą w branży energooszczędnością podczas jednoczesnego wykonywania kilku zadań.

Nowa rodzina 2010 Intel® Core™ jako pierwsza integruje grafikę z procesorem przeznaczonym na rynek masowy. Za sprawą technologii Intel® HD Graphics procesory zapewniają doskonałą jakość obrazu oraz płynne odtwarzanie wideo wysokiej rozdzielczości (HD). Jest to również pierwsze rozwiązanie zintegrowane obsługujące wielokanałowy dźwięk Dolby* TrueHD i DTS* Premium Suite. Ponadto technologia Intel® HD Graphics obsługuje bez dodatkowej karty graficznej standardowe gry 3D i jest w pełni zgodna z nowym systemem operacyjnym Microsoft Windows* 7.

Kolejną intuicyjną funkcją przeznaczoną dla nabywców notebooków jest rozwiązanie Intel Switchable Graphics. Umożliwia ono użytkownikom grającym w intensywne graficznie gry automatyczne przełączanie pomiędzy grafiką zintegrowaną a oddzielną kartą graficzną, bez konieczności ponownego uruchomienia systemu, zapewniając optymalną wydajność i długi czas pracy na zasilaniu bateryjnym. Podczas wczorajszej imprezy swoje komputery oparte na nowych procesorach Intel Core i3, i5 oraz i7 zaprezentowali Partnerzy firmy Intel: ACER, ASUS, Dell, HP, Komputronik, Lenovo, Fujitsu, MSI, NTT Systems, Samsung, Sony, Toshiba i Vobis.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu