Akcesoria USB 3.0 od Unitek

W sprzedaży są już dostępne urządzenia peryferyjne Unitek zgodne ze standardem USB 3.0. Akcesoria umożliwiają użytkownikom skorzystanie z zalet nowego standardu, bez konieczności istotnych zmian sprzętowych w komputerze.

Interfejs USB 3.0, określany także jako SuperSpeed USB, umożliwia przesyłanie danych z prędkością nawet dziesięciokrotnie wyższą niż w standardzie USB 2.0 (do 4,8 Gb/s). Dla użytkowników oznacza to ogromną oszczędność czasu przy kopiowaniu danych oraz komfort podczas pracy z wymagającymi aplikacjami. Kluczową cechą USB 3.0 jest wsteczna kompatybilność z USB 2.0.

Dzięki akcesoriom Unitek już teraz można cieszyć się z zalet nowego standardu i nie wymaga to dużych zmian w naszym komputerze. Unitek Y-1071 to stacja dokująca, która umożliwia podłączenie zewnętrznego dysku SATA do komputera za pomocą USB 3.0. Podobne zastosowanie ma mostek Unitek Y-1034. Jednak aby wykorzystać pełne możliwości urządzeń, potrzebne jest złącze USB 3.0 w komputerze. Dostępne są również adaptery: Unitek ExpressCard i Unitek PCI Express – każdy z nich wyposażony w dwa gniazda USB 3.0. Oferę uzupełnia przewód SuperSpeed USB.

Produkty Unitek objęte są 24-miesięczną gwarancją. Urządzenia dostępne są u autoryzowanych partnerów handlowych Konsorcjum FEN – dystrybutora Unitek w Polsce.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu