Centrum Rehabilitacji Taurus – w służbie zdrowia

Tagi:

Od listopada 2009 roku w Bykowie na Dolnym Śląsku funkcjonuje Centrum Rehabilitacji Taurus, specjalizujące się w świadczeniu profesjonalnych usług z zakresu fizykoterapii, kinezyterapii i masażu. Placówka powstała z myślą o niepełnosprawnych, rekonwalescentach, kontuzjowanych sportowcach i ludziach dbających o swoją kondycję. O wyjątkowości miejsca świadczy bogata oferta zabiegów i najwyższej klasy sprzęt, dostępny jedynie w nielicznych miejscach nie tylko w województwie, ale i całej Polsce.

Każdy z nas ceni sobie sprawność fizyczną i chce ją utrzymać jak najdłużej. Trzeba jednak pamiętać, że niezależnie od wieku narażeni jesteśmy na różnego rodzaju urazy i dolegliwości, które mogą obniżać komfort naszego życia. Centrum Rehabilitacji Taurus zadbało o to, by w profesjonalny sposób pomóc pacjentom przywrócić sprawność i utrzymać dobrą kondycję fizyczną. W bogatej ofercie Centrum dostępnych jest ponad 40 rodzajów różnych terapii m.in.: energotonowa HiToP, terapia falami uderzeniowymi, wodolecznictwo, czy też ciepłolecznictwo. Warto podkreślić, że w Centrum Rehabilitacji Taurus zrealizować można nie tylko zabiegi zalecone wcześniej przez lekarza, ale również skorzystać z porad specjalisty, który dostosuje terapię do indywidualnych potrzeb. Opiekę nad pacjentami sprawuje doświadczony i wyspecjalizowany personel. Dawid Półgrabia, dyrektor Centrum wyjaśnia: „Kontuzje i urazy zdarzają się każdemu. Ich nieprzyjemne konsekwencje należy jednak szybko i skutecznie eliminować. Zadaniem specjalistów z naszego Centrum jest zaproponowanie i przeprowadzenie takiej terapii, która najlepiej spełni swoje zadanie – przywróci pacjentowi zdrowie, radość i energię. Jako, że każda kuracja powinna odbywać się w jak najbardziej komfortowych warunkach, zadbaliśmy o to, by w naszym Centrum znalazł się najwyższej jakości sprzęt i wykwalifikowany personel, a także by panowała w nim miła atmosfera. W takich warunkach wracanie do zdrowia i pełnej sprawności fizycznej będzie dużo przyjemniejsze.”

Jakość przede wszystkim

O jakości usług świadczonych przez Centrum Rehabilitacji Taurus stanowi nie tylko profesjonalna obsługa, ale również najwyższej klasy sprzęt. Taurus jest drugim na Dolnym Śląsku ośrodkiem, który posiada najnowocześniejszy aparat do terapii falami uderzeniowymi BTL-SWT. Leczenie przy pomocy tej aparatury pomaga w szybki, nieinwazyjny i skuteczny sposób pozbyć się uporczywego bólu barków, ścięgien rzepki, czy bioder i przywrócić tym samym sprawność ruchową. Centrum Taurus jest również jedynym miejscem w województwie dolnośląskim, w którym skorzystać można z unikatowej terapii energotonowej HiToP. Zabiegi te idealnie sprawdzają się w leczeniu takich schorzeń jak artroza stawu biodrowego, bóle kręgosłupa, łokieć tenisisty czy obrzęki. Kuracja, poza wskazaniami medycznymi, może być z równym powodzeniem stosowana w celach kosmetycznych np. zmniejszenia widoczności cellulitu czy redukcji tkanki tłuszczowej. Nowocześnie wyposażona sala do kinezyterapii umożliwia natomiast efektywną rehabilitację pacjentów z dysfunkcją dolnych lub górnych narządów ruchu. W Centrum wykonać można również między innymi zabiegi laseroterapii, krioterapii, magnetoterapii czy światłolecznictwa. Wśród bogatej oferty Centrum Rehabilitacji Taurus odnajdziemy również pięć rodzajów masaży – od leczniczych czy sportowych, po relaksacyjne i wspomagające odchudzanie.

Mimo, że Centrum Rehabilitacji Taurus stworzone zostało z myślą o osobach niepełnosprawnych zatrudnionych w firmie Lange Łukaszuk sp.j., będącej Zakładem Pracy Chronionej, z jego bogatej oferty korzystać również mogą pacjenci komercyjni. Szeroki wachlarz oferowanych usług sprawia, że skorzystać z nich mogą zarówno ludzie z trwałą niepełnosprawnością, jak i osoby po urazach, sportowcy chcący utrzymać wysoką formę, a także wielbiciele idealnej sylwetki. Centrum Taurus zadbało o to, by jak najlepiej pomóc pacjentom odzyskać sprawność i radość życia.

Dla wszystkich, którzy chcieliby skorzystać z zabiegów, Centrum Taurus przygotowało specjalną ofertę sezonową. Z myślą o pacjentach do końca lutego cena wybranych usług obniżona została nawet o 50%.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu