Z Marcinem Kydryńskim do Wietnamu

Marcin Kydryński dołączył do grona wykładowców Akademii Nikona – projektu edukacyjnego Nikon Polska. Ten uznany dziennikarz muzyczny, pisarz, podróżnik i fotograf w kwietniu br. poprowadzi kolejną fotoekspedycję w odległy zakątek świata – do Wietnamu. Zapisy na wyprawę trwają do 26 lutego br. Marcin Kydryński to kolejny obok Krystiana Bielatowicza, Pawła Chary i Leszka Szurkowskiego znany fotograf prowadzący fotograficzne wyprawy w ramach projektu Akademia Nikona.

„Spytają Państwo – i słusznie, jak spowodować, że ta nadzwyczaj intymna czynność, jaką jest fotografowanie w podróży odnajdzie nowy sens w wersji stadnej, w gronie kilkunastu osób. Nie mam pojęcia. Będziemy wszyscy w pewnym stopniu debiutantami. Ktoś, bo trzyma aparat w ręku po raz pierwszy. Ktoś, bo nigdy nie był w Wietnamie. Kto inny, jak piszący te słowa, bo prawie całe życie wędrował samotnie. Skoro jednak wspólnie zgodzimy się na tę zabawę, jest szansa, że każdy z nas wyniesie z niej nowe, cenne doświadczenie. I na to się cieszę najbardziej.” – mówi Marcin Kydryński

Podczas wyprawy do Wietnamu uczestnicy będą mieli okazję m.in. zwiedzić Hanoi na rowerach, zobaczyć wioskę zbudowaną na palach Thon Tha oraz wapienny płaskowyż Dong Van, siedzibę ludu H’Mong, a także podziwiać najpiękniejsze górskie krajobrazy świata. Oprócz tego przewidziany jest rejs drewnianą łodzią po zatoce Ha Long wpisanej na listę światowego dziedzictwa przyrodniczego UNESCO oraz pływanie kajakami po lagunie, fotografowanie wioski Ba Men, podglądanie rybaków i zwiedzanie świątyni Ba Men. Do wszystkich tych miejsc uczestnicy fotoekspedycji udadzą się z aparatami w dłoniach.

Organizatorem fotoekspedycji jest Akademia Nikona wraz z firmą 5 Stars Club Business Travel. przy merytorycznym wsparciu znanych fotografów współuczestniczących w wyprawach. Podróże odbywają się w miejsca, które nie wpisują się w kanon typowej turystyki. Podczas wycieczek kładziony jest duży nacisk na praktyczną naukę fotografowania – pod okiem wykładowców Akademii. Podczas fotoekspedycji każdy uczestnik pozostaje pod stałą opieką doświadczonego fotografa, a jego pomoc nie ogranicza się do wskazówek technicznych i do rozwiązywania problemów ze sprzętem. Zwiedzanie danego kraju jest bazą dla przeżywania, obserwacji i rejestracji jego odmiennej kultury, społeczeństwa i niepowtarzalnych miejsc. Nadrzędnym celem jest zgromadzenie jak najlepszego materiału wizualnego, który uczestnicy mogą wykorzystać później w dowolny sposób.

źródło/autor: Walk&Talk

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu