Wyszukiwarka TV

Tagi:

Telewizja Cyfrowa UPC została wzbogacona o „Wyszukiwarkę TV”, czyli kolejną funkcjonalność podnoszącą komfort oglądania telewizji. Wyszukiwarka umożliwia szybkie, proste i intuicyjne odnajdywanie programów, filmów lub seriali w ramach Przewodnika TV. W badaniach przeprowadzonych wśród abonentów Telewizji Cyfrowej UPC w październiku 2009 roku, zainteresowanie taką funkcjonalnością wyraziło 30 proc. klientów.

Telewizja cyfrowa, to nie tylko różnorodna oferta programowa ale również szereg przydatnych funkcjonalności, które ułatwiają korzystanie z tej usługi. UPC dzięki nowoczesnym dekoderom z nagrywarką oferuje m.in. możliwość nagrywania i oglądania wybranych programów dokładnie wtedy, kiedy użytkownik ma na to czas i ochotę, a nie tylko wtedy, kiedy przewiduje to ramówka. Do zestawu dostępnych już funkcjonalności Telewizji Cyfrowej UPC, dodano kolejną, której potrzebę sygnalizowali użytkownicy.

Wyszukiwarka TV jest łatwą w obsłudze aplikacją, którą uruchamia się poprzez naciśnięcie kolejno przycisków GUIDE oraz CZERWONY na pilocie dekodera. Dostępne są dwa tryby wyszukiwania – podstawowy i zaawansowany. W podstawowym, wyszukiwanie bazuje na wprowadzonym słowie kluczowym (np. tytuł filmu, nazwisko aktora lub reżysera). Słowo wprowadza się korzystając z przycisków 0-9 na pilocie (podobnie jak przy pisaniu wiadomości SMS). Dla ułatwienia, podczas wprowadzania tekstu pojawiają się podpowiedzi. W trybie zaawansowanym, użytkownik podaje szczegółowe kryteria wyszukiwania, takie jak kategoria, podkategoria, dzień, pora dnia, standardowa lub wysoka rozdzielczość. Jeśli wyszukany program jest aktualnie emitowany, to w łatwy sposób można rozpocząć jego natychmiastowe oglądanie. Jeśli będzie nadawany w późniejszym terminie, to można ustawić funkcję przypomnienia. W przypadku dekoderów z nagrywarką, można także zaprogramować nagrywanie audycji. Wyszukiwarka umożliwia zapisanie wyników wyszukiwania, by móc skorzystać z nich w przyszłości. Użytkownik ma dostęp do listy 6 ostatnich wyszukiwań. Z Wyszukiwarki TV mogą korzystać abonenci wszystkich pakietów Telewizji Cyfrowej UPC bez względu na rodzaj posiadanego dekodera.

źródło/autor: UPC

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu