Szyby pod ochroną Liberty Direct

Ubezpieczenie szyb samochodowych od uszkodzenia i zniszczenia wprowadził do oferty ubezpieczyciel komunikacyjny Liberty Direct. Zapewnia ono pokrycie kosztów naprawy i wymiany szyb: czołowej, bocznych oraz tylnich. Ubezpieczenie dostępne jest dla Klientów w ofercie z OC i kosztuje rocznie 59zł. Liberty Direct będzie odpowiadało za zniszczenia szyb na terenie całego kraju aż do wysokości 2,5 tys. zł.

Ubezpieczenie szyb oferowane przez Liberty Direct obejmuje szkody powstałe w wyniku działania osób trzecich, zdarzeń drogowych, zjawisk atmosferycznych lub innych czynników zewnętrznych. Zniszczenie lub uszkodzenie szyb jest również objęte ochroną w ramach oferowanego przez firmę ubezpieczenia AC Standard oraz AC Premium.

„Ponad 80% szkód szybowych w Liberty Direct to zniszczenia szyby czołowej, do których dochodzi najczęściej poprzez uderzenie kamieni wyskakujących spod kół. Inne przyczyny uszkodzeń szyb to np. wybicia związane z kradzieżą. Są to sytuacje, w których może znaleźć się większość kierowców. Nie każdy jednak decyduje się na zakup ubezpieczenia AC, które pokrywa tego typu zniszczenia. Dlatego postanowiliśmy wprowadzić do oferty ubezpieczenie, dzięki któremu klienci korzystający z OC za niską opłatą mogą dodatkowo objąć ochroną szyby, zapewniając sobie zarazem większy spokój i komfort użytkowania samochodu – komentuje Rafał Karski, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Liberty Direct.

Liberty Direct jest jednym z głównych graczy na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych oferowanych przez Internet i telefon. Po 2 latach działalności w Polsce liczba klientów firmy przekroczyła 100 tys. Jednocześnie szybki rozwój firmy potwierdzają bardzo dobre wyniki finansowe spółki – po III kwartałach 2009r. firma zebrała 60,5 mln zł składki brutto i zanotowała 42% proc. wzrost w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku. Firma realizuje strategię szybkiego rozwoju poprzez inwestycję w nowoczesne kanały sprzedaży, takie jak Internet i portal mobilny, poprzez który użytkownicy telefonów komórkowych mogą skorzystać z oferty firmy. Ponadto angażuje się współpracę z bankami – bancassurance z ING Bankiem Śląskim oraz w ramach programów partnerskich z Lukas Bankiem i Citibankiem. Rozwojowi firmy sprzyjają bardzo dobre wyniki Grupy Liberty Mutual, która pomimo trudnej sytuacji na światowych rynkach zanotowała w ostatnim kwartale ponad 10% wzrost przypisu składki oraz zysk netto w wysokości 265 mln dolarów.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu