Infor mianuje Bruca Richardsona dyrektorem ds. startegii

Infor, czołowy dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw średniej wielkości, ogłosił dziś, że weteran branży oprogramowania Bruce Richardson, który obecnie pełni funkcję dyrektora ds. badań w firmie AMR Research, obejmie w Infor stanowisko dyrektora ds. strategii. Richardson bedzie raportował do Jima Scharpera, dyrektora zarządzającego firmy Infor. Oprócz pełnionej funkcji CSO, zostanie strategicznym doradcą Golden Gate Capital, największego udziałowca firmy Infor.

„Badałem rynek przez ostatnie 30 lat, dlatego doskonale rozumiem dynamikę rynku oprogramowania biznesowego – siły, które kierują tą branżą i widoczne przesunięcie punktu ciężkości na stronę klientów”, powiedział Richardson. „Infor też to rozumie. Ich przywództwo w branży zmienia sposób, w jaki dostawcy oprogramowania biznesowego angażują się we współpracę z klientem. Niesamowite jest to, co udało się osiągnąć firmie w ciągu siedmiu lat – zdobyli dużych i lojalnych klientów, pozostawili po sobie ślad na rynku międzynarodowym, prezentując ekscytujące produkty i świetną kadrę kierowniczą oraz ogromne możliwości wzrostu „.

Jako dyrektor ds. badań w firmie AMR Research, Richardson nadzorował wszystkie aspekty analizy w firmie. Opiniowanie i raportowanie kluczowych trendów i strategii dotyczyło obszarów takich jak: ERP, zarządzanie łańcuchem dostaw, cloud computing, architektura zorientowana na usługi, aplikacje jako usługi, wirtualizacjia i wizualizacjia. Od dziesięcioleci Richardson analizował rynek oprogramowania dla przedsiębiorstw i dokonał wielu pierwszych prognoz rynkowych, które okazały się prawidłowe. Należą do nich prognoza wzrostu rynku zaawansowanych usług planowania i rozwoju planowania zasobów produkcyjnych (MRP) w stosunku do planowania zasobów przedsiębiorstwa (ERP).

Spostrzeżenia i perspektywy na rynku aplikacji biznesowych dla przedsiębiorstw Richardsona, a zwłaszcza jego znajomość potrzeb i wymagań klientów umocni pozycję firmy Infor, jako dostawcy oprogramowania, który konsekwentnie słucha swoich klientów. Richardson nadal będzie dzielić się swymi spostrzeżeniami i opiniami na stronach www.infor.com w swoim cotygodniowym blogu „Insider’s View”.

„Nie ma na świecie osoby, która by się w ciągu ostatnich dwóch dekad bliżej przyglądała firmom dostarczającym oprogramowanie biznesowe niż Bruce Richardson. Fakt, że dołącza do naszego, światowej klasy, zespołu jest znaczącym wsparciem,” mówi Schaper. „Bruce jest jednym z najlepszych obserwatorów trendów w branży i będzie odgrywać kluczową rolę dla dalszego rozwoju naszej działalności.”

źródło/autor: Infor

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu