Firma Airbus zrealizowała dostawę 6000. samolotu w historii firmy

Linia lotnicza Emirates Airline i Airbus odnotowały istotne osiągnięcie – obie firmy świętowały przekazanie jubileuszowego, 6000. samolotu w 40-letniej historii europejskiego producenta. Samolot ten, model A380, został przekazany linii Emirates Airline podczas ceremonii w Hamburgu. To już ósmy egzemplarz A380 w posiadaniu Emirates.

Przyjmując dostawę nowego samolotu Adel Al Redha, wiceprezes Emirates Airline ds. inżynierii i działalności operacyjnej, powiedział: „A380 reprezentuje przyszłość podróży powietrznych oraz naszą siłę i determinację, żeby wspólnie z Airbusem realizować plany ekspansji i wzrostu ruchu lotniczego. Dzisiejsze wydarzenie to oznaka siły branży lotniczej. Wszyscy, którzy mieli okazję podróżować A380 przyznają, że jest to szczególny samolot, łączy bowiem najnowsze osiągnięcia w dziedzinie komfortu podróży, technologii i ekologii.”

„To 25. jak dotąd egzemplarz A380 dostarczony liniom lotniczym oraz, co ważniejsze, sześciotysięczny samolot w naszej 40-letniej historii. Fakt, że jest to A380, oraz że został dostarczony linii Emirates, ma szczególne znaczenie, gdyż przewoźnik ten był zaangażowany w proces jego powstawania od bardzo wczesnych etapów. Jesteśmy dumni z faktu, że możemy napisać »sześciotysięczny samolot Airbusa« obok barw linii Emirates” – powiedział Tom Enders, dyrektor generalny Airbusa.

Linia Emirates złożyła zamówienie na 58 egzemplarzy A380. Jest największym jak dotąd nabywcą tego modelu samolotu. Linia Emirates powstała w 1985 r. i od samego początku eksploatuje samoloty Airbusa. Obecnie flota samolotów Airbusa linii Emirates wynosi 55 maszyn, a zamówionych jest kolejnych 121maszyn.

Airbus powstał w 1969 roku. W 2005 r. zdobył ponad 50-proc. udział w całkowitej rocznej liczbie dostaw samolotów powyżej 100 miejsc na pokładzie. W ciągu 30 lat od powstania Airbus prześcignął głównego konkurenta pod względem sprzedaży i zdobył mniej więcej połowę rynku.

źródło/autor: Airbus SAS

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu