Comarch i Inspur planują wspólny rozwój na rynku ERP w Chinach

Kierowany przez Janusza Filipiaka Comarch wzmacnia swoją pozycję w Chinach. Trwają rozmowy nad joint venture Comarch z chińską grupą Inspur. Koniem trojańskim w walce o azjatyckie firmy ma być produkt klasy ERPII Comarch Semiramis.

Joint venture Comarch i Inspur to kontynuacja rozpoczętej latem 2009 roku azjatyckiej strategii Comarch. We wrześniu ubiegłego roku Comarch podpisał umowę z czterema chińskimi producentami IT, a w listopadzie przedłużył umowę o partnerstwie gospodarczym ze specjalistami SCM.

Obecnie w Krakowie i Monachium trwają rozmowy o joint venture Comarch z Inspur, jednym z dwóch największych chińskich dostawców IT. Minister gospodarki Bawarii Martin Zeil jest zadowolony rozwojem spraw, tym bardziej, że to dzięki Comarch bawarski produkt Semiramis ma szansę zawojować rynek azjatycki.

– Platforma ERP Semiramis jest doskonałym narzędziem, które możemy wzmocnić na rynku naszymi umiejętnościami i wieloletnim doświadczeniem w różnych branżach i grupach klientów. Software oferuje najnowszą technologię i szeroką funkcjonalność. Oparcie systemu o technologię Web, jak również mocno rozwinięte funkcjonalności dla produkcji i logistyki są idealne do rozwoju nowoczesnego i elastycznego portfolio produktów – mówi Sun Pishu, prezes Inspur Group.

– Na chińskim rynku dominują standardowe rozwiązania w obszarze rachunkowości, marketingu, sprzedaży, zakupu i magazynowania w zakresie mikroekonomii. Istnieje jednak duże zapotrzebowanie na zaawansowane rozwiązania dla produkcji oraz logistyki. Comarch Semiramis jest odpowiedzią właśnie na te potrzeby. Inspur Group jest liderem w dziedzinie rozwiązań dla rachunkowości. Obsluguje 32 tys. klientów. Wraz z Inspur chcemy zdobyć istotny udział na szybko rozwijającym się rynku ERP w Chinach – mówi Ralf Gärtner, członek zarządu do spraw marketingu i produktów w spółce córce Comarch Soft M AG Comarch Semiramis.

Według analityków rynku z CCID Consulting rynek ERP w Chinach w sektorze średnich przedsiębiorstw (100-2000 pracowników) w bieżącym i najbliższych latach będzie wzrastał średnio o 18 proc. rocznie.

źródło/autor: Comarch

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu