Ibiza Ice Cafe S.A. sprzedała akcje za 1,2 mln zł – w marcu debiut na NewConnect

Ibiza Ice Cafe S.A. – operator lodziarnio-kawiarni segmentu premium – sprzedała inwestorom nowe akcje za 1,2 mln zł. Środki przeznaczy na rozwój sieci lokali własnych oraz rozruch programu franczyzowego. W marcu spółka zadebiutuje na rynku NewConnect. Funkcję oferującego podczas emisji akcji Ibiza Ice Cafe S.A. pełnił Wrocławski Dom Maklerski S.A.

– „W 2009 roku sprawdziliśmy model biznesowy na wzorcowym lokalu własnym we Wrocławiu. Teraz kończony negocjacje w sprawie uruchomienia kolejnych placówek – jednego w galerii handlowej w Poznaniu i drugiego w innym mieście wojewódzkim. Oprócz tego na bazie własnych doświadczeń uruchamiamy program franczyzowy. To właśnie w celu sfinansowania tych działań wyemitowaliśmy nowe akcje za 1,2 mln zł oddając za te środki blisko 30% firmy.” – mówi Tomasz Haligowski, Prezes Zarządu Ibiza Ice Cafe S.A.

– „O sukcesie emisji Ibiza Ice Cafe S.A. zadecydowały dwa czynniki. Pierwszy to przełomowy moment w rozwoju spółki, która ma już sprawdzony wzorzec działalności, który powielany będzie w kolejnych lokalizacjach. Drugim była atrakcyjna cena emisyjna, ustalona na poziomie środków zainwestowanych dotychczas w biznes. To bardzo atrakcyjna wycena jeśli chodzi o rynek publiczny, a NewConnect w szczególności.” – komentuje Tomasz Haligowski.

Aktualnie pod marką Ibiza Ice Cafe funkcjonuje lokal we Wrocławiu, otwarty w maju 2009 roku. Spółka finalizuje rozmowy w sprawie uruchomienia kolejnych punktów – pierwszy z nich powstanie w jednej z galerii handlowych w Poznaniu. Prowadzi także negocjacje związane z kolejnymi punktami.

– „Nowe punkty będą otwierane głównie w galeriach handlowych i dużym natężeniu ruchu pieszego. Negocjacje w sprawie lokalu w Poznaniu są na ukończeniu. W ciągu kilku tygodni chcemy też zakończyć negocjacje w sprawie kolejnego lokalu w innym mieście wojewódzkim, tak aby punkty rozpoczynały działalność w marcu br. – jeszcze przed sezonem wiosenno-letnim. Docelowo w tym roku chcemy uruchomić łącznie 3 lokale własne. Wybranym partnerom zaoferujemy też możliwość rozwoju w ramach sieci franczyzowej.” – tłumaczy Tomasz Haligowski, Prezes Zarządu Ibiza Ice Cafe S.A.

Po prywatnej emisji akcji w akcjonariacie Ibiza Ice Cafe S.A. znajdują się:  fundusz private equity Privilege Capital Management S.A. (pakiet kontrolny), Tomasz Haligowski – Prezes Zarządu Spółki 7%, nowi inwestorzy ok. 30%.

Zamknięcie emisji jeszcze w styczniu br. pozwala spółce planować debiut na rynku NewConnect w połowie marca 2010 r.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu