Ponad 1300 osób pobiegło na warszawskiej Chomiczówce

Rekordowa liczba ponad 1300 biegaczy dotarła do mety XXVII Biegu Chomiczówki i towarzyszącego imprezie V Biegu o Puchar Bielan. Najszybszy okazał się Michał Smalec z Podlasia Białystok.

Zawodnik z Białegostoku po raz pierwszy triumfował na 15-kilomterowej trasie tradycyjnego Biegu Chomiczówki. Nie udało się poprawić rekordu trasy, ale przy panujących ciężkich warunkach pogodowych było to  praktycznie niemożliwe. W krótszym, pięciokilometrowym Biegu o Puchar Bielan zwyciężył Michał Bernardelli. Wśród kobiet, najszybsze okazały się Ewa Lewandowska (5km) i Iwona Lewandowska (15km).

Organizatorów cieszy przede wszystkim fakt, iż udało się pobić rekord frekwencji pomimo tak niesprzyjającej pogody. Świadczy to o ciągłym wzroście zainteresowania Biegiem Chomiczówki oraz o prestiżu imprezy.

Najlepsi zawodnicy we wszystkicj kategoriach wiekowych otrzymali puchary oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe od sponsorów imprezy: Decathlonu, Kalenji, Herbalife i firmy Timex. Na każdego uczestnika czekały również pamiątkowe medale, folie termiczne oraz ciepła herbata i grochówka na mecie.

Podczas uroczystego zakończenia zawodów, odbyło się też losowanie nagród. Mógł w nim wziąć każdy uczestnik biegu na podstawie swojego numeru startowego. Wręczono również nagrodę specjalną dla najstarszej zawodniczki, która ukończyła bieg główny na dystansie 15 km. Seniorka biegu otrzymała od firmy Timex cyfrowy monitor pracy serca, składający się z zegarka i pulsometru.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu