Pixelfun.pl – foto i wideo wprost z Twojego telefonu

przez | 21/01/2010

Wirtualna Polska uruchomiła nowy serwis społecznościowy. Pixelfun.pl powstał z myślą o użytkownikach, którzy chcą prezentować w Sieci zdjęcia i filmy natychmiast po ich wykonaniu. Wystarczy telefon komórkowy i konto w pixelfun.pl, by materiał foto czy wideo trafił w kilka chwil z „komórki” prosto do Internetu.

Serwis prezentuje zdjęcia i filmy użytkowników wykonane z wykorzystaniem telefonów komórkowych lub innych urządzeń przenośnych. Co ważne, pozwala na natychmiastowy upload tych materiałów bezpośrednio z komórek. Po prostu, robisz zdjęcie swoim telefonem i przesyłasz je na profil w pixelfun.pl. – mówi Paweł Janecki, Kierownik Zespołu Serwisów Społecznościowych Wirtualnej Polski. – Niepotrzebne jest przy tym jakiekolwiek specjalistyczne oprogramowanie, bowiem do zabawy w Pixelfunie wystarczy komórka z dostępem do Internetu.

Serwis dostępny jest nie tylko z poziomu telefonu komórkowego, ale także, co oczywiste, komputera. Obie wersje są bezpłatnie.

Pixelfun w wersji na telefon

Witryna w wersji na telefon działa pod adresem pixelfun.pl lub m.pixelfun.pl. Serwis jest kompatybilny z wszystkimi rodzajami przeglądarek internetowych umieszczonych w telefonach komórkowych. By publikować zdjęcia i filmiki, wystarczy mieć konto w serwisie – można je założyć także bezpośrednio przez komórkę.

Pixelfun.pl zawiera również opcję grupowania materiałów oraz wyszukiwarkę użytkowników czy plików przez nich dodanych.

Ponadto, w wersji komórkowej Pixelfun stanowi część rozrywkowego kontentu mobilnej wersji Wirtualnej Polski – dostępnej w zakładce „fun” serwisu mini.wp.pl. Zatem, korzystając z niego przez telefon, użytkownik uzyskuje również dostęp do repertuaru kin, informacji filmowych, muzycznych, itd.

Pixelfun w wersji pecetowej

Z pixelfun.pl można korzystać również w wersji „tradycyjnej”, za pośrednictwem komputera osobistego. Materiały z telefonu do witryny w wersji pecetowej mogą być wysyłane na dwa sposoby: bezpośrednio z telefonu na pixelfun.pl, lub z telefonu do komputera i stąd do serwisu – za pomocą opcji „dodaj plik”.

Serwis pozwala nie tylko na wrzucanie i przeglądanie materiałów, ale też na ich przyporządkowywanie do określonych kategorii (można dodać do trzech różnych grup tematycznych dla każdego materiału, takich jak: faceci, kobiety, przyroda i krajobrazy, śmieszne, wydarzenia i imprezy) oraz zamieszczanie ich w swoich albumach. Albumy także mogą być posegregowane, w zależności od upodobań użytkownika – tematycznie, chronologicznie, itd.

Prócz części związanej z uploadem zdjęć i materiałów wideo, a także ich komentowaniem, grupowaniem itd., serwis pixelfun.pl w wersji pecetowej zawiera dział „newsy” – na bieżąco aktualizowany zbiór najważniejszych i najciekawszych informacji z branży – o telefonach komórkowych, nowinkach technicznych, komunikacji.

pixelfun.pl

m.pixelfun.pl

źródło/autor: WP