Oko w oko z drapieżcą

przez | 21/01/2010

Akademia Nikona organizuje pierwsze w tym roku warsztaty z fotografowania ptaków drapieżnych skierowane do wszystkich miłośników natury i fotografów szukających inspiracji w świecie przyrody. Warsztaty odbędą się w dniach 5 – 7 lutego br. w Dolinie Dolnej Warty w okolicy Kostrzyna i poprowadzi je Piotr Chara, który podpowie jak obserwować i fotografować dziką przyrodę.

Celem warsztatów jest przedstawienie teoretycznych i praktycznych aspektów fotografowania zwierząt w ich naturalnym środowisku. W trakcie zajęć specjalista w tej dziedzinie, Piotr Chara, przedstawi metody pozwalające dotrzeć do płochliwej zwierzyny oraz szczegółowo omówi zależności decydujące o udanej kompozycji kadru. Warsztaty podzielono na dwie części – teoretyczną, która wprowadzi uczestników w istotę i techniki stosowane w fotografii przyrodniczej oraz odbywającą w terenie część praktyczną, podczas której pod okiem instruktora uczestnicy poznają techniki fotografowania właściwe dla panujących warunków siedliskowych.

Piotr Chara fotografuje od 1992 roku. Miłośnik przyrody i regionalista, jest laureatem konkursów fotograficznych, zdobywcą kilkunastu nagród i wyróżnień, autorem i współautorem krajowych i zagranicznych wystaw fotograficznych oraz szkoleń. Ma na swoim koncie wiele publikacji, takich jak albumy fotograficzne, wydawnictwa kartograficzne, a także przewodniki, m.in. nagrodzony w 2009 roku główną nagrodą na Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie przewodnik turystyczny „Kostrzyn Nad Odrą – bastion historii i przyrody”. Jako wykładowca w „Akademii Nikona” prowadzi warsztaty z fotografii przyrodniczej.

Więcej informacji na temat kursu oraz innych projektów Akademii Nikona na stronie internetowej: http://www.akademianikona.pl/

źródło/autor: Walk&Talk