Nowa wizja marki Łucznik

W ciągle zmieniającej się rzeczywistości gospodarczej sukces osiągają firmy, które potrafią elastycznie się do niej dostosować. ŁUCZNIK – jedna z najbardziej znanych w Polsce marek – powraca z nową strategią rozwoju. Dziś, tak jak 40 lat temu, kreuje rynek maszyn do szycia. 

Maszyny do szycia sygnowane logo ŁUCZNIKA od ponad 40 lat towarzyszą wszystkim tym, dla których szycie w domu to idealny sposób spędzania wolnego czasu. Potencjał marki na nowo odkryła wrocławska grupa kapitałowa ASPA, kupując prawa do znaku towarowego „ŁUCZNIK”.

Kolejnym krokiem było przeprowadzenie przez niezależną firmę badań marketingowych dotyczących polskiego rynku maszyn do szycia i owerloków. Bardzo dobre wyniki dotyczące potencjału tego rynku pozwoliły prognozować jego dalszy dynamiczny wzrost. Wychodząc naprzeciw szansom rynkowym właściciele ŁUCZNIKA stworzyli spójną koncepcję rozwoju i rozpoczęli wdrażanie współczesnego modelu biznesowego wynikającego z nowej strategii marki.

Z legendarną marką ŁUCZNIK jesteśmy związani od 1958 roku kiedy to rozpoczęliśmy dostarczanie silników elektrycznych napędzających maszyny do szycia. – mówi Piotr Litak, prezes spółki Aspa Electro – Gdy pojawiła się możliwość kontynuowania tradycji i przywrócenia blasku tej znanej i cenionej polskiej marce, nie zastanawialiśmy się długo. W 2006 roku zdecydowaliśmy się na zakup marki ŁUCZNIK.

Głównym elementem strategii marki ŁUCZNIK jest zmiana pozycjonowania. ŁUCZNIK staje się silną polską marką, nowoczesną, modną ale z tradycjami, marką gwarantującą jakość i solidność.  Nowy obraz marki komunikuje już nowe logo, łączące w sobie jednocześnie stylowe i nowoczesne elementy graficzne. Odświeżenie marki ŁUCZNIK, szeroka gama produktów, zmiana języka komunikacji oraz nowoczesne kanały dystrybucji mają przyciągnąć także młodszych konsumentów. Marka planuje  kreować style i trendy w szyciu domowym, współczesny ŁUCZNIK chce sprawić, by szycie znów stało się modne.

Pod marką ŁUCZNIK produkowane są nowoczesne maszyny do szycia i owerloki pozwalające nawet początkującym użytkownikom osiągnąć profesjonalny efekt w warunkach domowych. Zgodnie z potrzebami konsumentów, a także aktualnymi trendami rynkowymi, oferta produktów ŁUCZNIKA stale się poszerza. Maszyny są nie tylko funkcjonalne, ale charakteryzują się także niebanalną linią wzorniczą. Szeroki asortyment, w skład którego wchodzą 24 modele, umożliwia łatwe dopasowanie produktu do umiejętności i poziomu zaawansowania użytkownika.

Sukcesywne zwiększanie eksportu stanowi jeden z priorytetów rozwoju marki ŁUCZNIK. Od 2008 roku maszyny do szycia ŁUCZNIK dostępne są na rynkach Czech, Słowacji i Rumunii, a w roku 2009 rozpoczęto ich sprzedaż w Bułgarii i Irlandii. W kolejnym roku ŁUCZNIK planuje zaistnieć także na rynkach wschodnich – Ukrainie, Białorusi, Litwie i Łotwie. Firma koncentruje się na rozszerzeniu obecnych i uruchomieniu nowych kanałów dystrybucji (internet, sprzedaż bezpośrednia, sklepy specjalistyczne). Planuje też intensywne działania reklamowe i ogólnopolskie promocje produktów ŁUCZNIKA.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu