Itelligence wdraża środowisko wirtualne w Strauss Cafe Poland

Itelligence zbudowało dla Strauss Cafe środowisko wirtualne oparte o technologię VMWare vSphere 4. Środowisko wirtualne pozwoli Strauss Cafe istotnie obniżyć koszty utrzymania infrastruktury informatycznej, a jednocześnie podniesie bezpieczeństwo i dostępność systemów IT.

W ciągu trzech miesięcy itelligence przeprowadziło w Strauss Cafe pełny proces przygotowania środowiska wirtualnego i przenoszenia zasobów na nową platformę sprzętową. Specjaliści itelligence, dzięki zastosowaniu VMWare vSphere 4, zredukowali liczbę fizycznych serwerów klienta z 16 do 3. Zastosowali także technologię klastrową, odpowiedzialną za wysoką dostępność systemów. Awaria jednego z elementów klastra nie powoduje żadnych przestojów w efektywnym działaniu całego środowiska wirtualnego.

Środowisko wirtualne zagwarantuje Strauss Cafe szereg korzyści. Firma istotnie ograniczy koszty utrzymania infrastruktury informatycznej takie jak koszty elektryczności, klimatyzowania, czy też powierzchni w serwerowni. Jednocześnie wirtualizacja spowoduje pełniejsze wykorzystanie procesorów w serwerach i rezygnację z dodatkowych zasobów sieciowych. Dzięki zmniejszonej liczbie serwerów fizycznych, łatwiejsze będzie zarządzanie infrastrukturą, a także zwiększona będzie skalowalność całego środowiska, co oznacza uproszczenie procesu ewentualnej rozbudowy. Najważniejszą korzyścią nowego środowiska wirtualnego jest wyższa jakość środowiska informatycznego, rozumiana jako większe bezpieczeństwo i niezawodność systemów informatycznych.

– Współpracując przy tym projekcie z itelligence, miałem duże poczucie komfortu. Po pierwsze dlatego, że udało nam się połączyć to, co zwykle jest nieosiągalne – większe oszczędności i wyższe bezpieczeństwo oraz niezawodność rozwiązań. Po drugie, sposób prowadzenia projektu był bardzo profesjonalny. Od początku do końca byłem regularnie i precyzyjnie informowany o stopniu zaawansowania prac, a całość odbyła się zgodnie z zaplanowanym harmonogramem. – mówi Adrian Kurlit, IT Manager w Strauss Cafe Poland Sp. z o.o.

– Od pewnego czasu stosujemy środowisko wirtualne w naszym data center, polecamy też klientom, których infrastrukturą się opiekujemy. W momencie, kiedy klientowi kończy się gwarancja platformy sprzętowej, warto zwrócić jego uwagę na możliwości wirtualizacji. Wykorzystując najnowsze technologie, klienci uzyskują same korzyści – jest taniej, bezpieczniej, prościej, a na dodatek całość zajmuje mniej powierzchni. – mówi Maciej Pietrzak, Kierownik Działu Konsultantów IT w itelligence Sp. z o.o.

Wirtualne środowisko w Strauss Cafe opiera się o serwery Dell PowerEdge R710, technologię VMWare VSphere 4 wraz z centrum nadzorowania klastrów Virtual vCenter. Platforma sprzętowa obsługuje m.in. pocztę elektroniczną, serwery plików i wydruków, kontrolery domeny oraz aplikacje biznesowe do zarządzania przedsiębiorstwem.

źródło/autor: Itelligence

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu