Husqvarna buduje swoją fabrykę w Mielcu

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, firma Husqvarna wybuduje nową fabrykę kosiarek samojezdnych i produktów ogrodowych w Polsce.

Jako lokalizacja został wybrany Mielec.

Wszelkie formalności prawne oraz związane z ochroną środowiska zostały wypełnione i wkrótce rozpocznie się proces realizacji inwestycji. Do końca 2010 roku planowane jest rozpoczęcie produkcji w nowej fabryce. Projekt prowadzony jest w ścisłej kooperacji z lokalnymi władzami, które udzieliły pełnego profesjonalizmu i zaangażowania wsparcia na tym etapie realizacji inwestycji.

Inwestycja będzie realizowana w systemie EPCM (Engineering-Procurement-Construction Management). Firma wybrana do koordynacji inwestycji posiada swoją siedzibę w Polsce.

Wartość planowanej inwestycji wynosi ok. 250 milionów koron szwedzkich. Nowa fabryka zostanie wybudowana w oparciu o najnowocześniejsze rozwiązania wykorzystywane przy realizacji obiektów tego typu na świecie.

W pierwszej fazie produkcji planowane jest zatrudnienie na poziomie ok. 100 pracowników.

Dla firmy Husqvarna, Polska jest jednym z najważniejszych rynków w Europie. Na terenie kraju od lat 90-tych rozwijana jest sukcesywnie dystrybucja produktów do pielęgnacji zieleni. Powstała sieć dilerska liczy już blisko 400 dedykowanych punktów handlowo serwisowych.

Po analizie różnych opcji wyboru miejsca na realizację inwestycji, Husqvarna zadecydowała, że fabryka powstanie w Polsce, ze względu na: lokalizację w Europie Centralnej, szybki i dynamiczny rozwój infrastruktury oraz doświadczenie i zaangażowanie kadry pracowniczej.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu