Edukacja doskonała w Starym Browarze

Dobra wiadomość dla miłośników mody i sztuki: Art & Fashion Festival został laureatem konkursu DOSKONAŁOŚĆ MODY 2009 Twojego Stylu w specjalnie dla niego stworzonej kategorii EDUKACJA DOSKONAŁA. Tytuł Doskonałości Mody został przyznany Staremu Browarowi po raz drugi – w 2008 roku Festiwal został uznany za Najważniejsze polskie wydarzenie fashion.

Już po raz jedenasty Jury, powołane przez redakcję miesięcznika „Twój Styl”, oceniało popularne i ekskluzywne ubrania, akcesoria firm polskich i zagranicznych oraz najlepsze produkty dostępne na polskim rynku. Jury wybrało też Wydarzenie Roku, Miejsce Doskonałe, Projektanta Roku oraz Debiut Roku. Laureatów ogłoszono w piątek, 8 stycznia, podczas uroczystej gali w dawnej Fabryce Wódek Koneser w Warszawie, którą dodatkowo uświetnił pokaz mody kolekcji wiosna/lato 2010 marki Penny Black.

Nagroda w kategorii Edukacja Doskonała jest uznaniem dla wkładu, jaki Art & Fashion Festival wniósł do polskiego świata sztuki i mody, stając się dowodem na to, że można o nich rozmawiać profesjonalnie, ale równocześnie w swobodnej, twórczej atmosferze. AFF bowiem to nie tylko projekcje filmowe nawiązujące do tematyki okołomodowej oraz wykłady o luźnej formule wymiany doświadczeń i opinii, ani nawet same warsztaty ilustracji i projektowania Fashion Workshops, które stanowiły wydarzeniową oś Festiwalu. Największą wartością Art & Fashion Festival okazał się fakt, że udało się podczas niego stworzyć platformę dla kontaktu i nauki twórców zarówno młodych, jak i dojrzałych.

Organizatorzy zdołali zorganizować płaszczyznę, na której mogło dojść do spotkania różnych osobowości i myśli, a dzięki obecności ważnych nazwisk polskiego świata mody oraz młodych, chłonnych wiedzy talentów, w październiku w Poznaniu wytworzyła się wyjątkowa energia. Energia, która nadal napędza uczestników AFF, pracujących nad wspólnymi i indywidualnymi projektami. Dzięki formule przygotowanej przez Barbarę Metelską – dyrektora Marketingu i PR Starego Browaru i jednocześnie kuratora III edycji – Art & Fashion Festival wykroczył poza schemat, który obowiązywał do tej pory w mówieniu o modzie, nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie. W Starym Browarze moda stała się kluczem do zrozumienia ludzkich życiorysów i pasji oraz inspiracją dla szukających swojej drogi młodych gości Festiwalu.

Doskonałość Mody 2009 – jury konkursu: Joanna Lorynowicz – vice redaktor naczelna „Twojego Stylu”, Katarzyna Miśkowiec – p. o dyrektor artystyczna „Twojego Stylu”, Maria Szaj – szef działu stylizacji „Twojego Stylu”, Joanna Horodyńska – modelka, prezenterka, Małgorzata Foremniak – aktorka, Beata Wielgosz – fotograf, Maciej Brzozowski – dyrektor public relations Grupy Bauer, Robert Kupisz – stylista fryzur, Sergiusz Osmański – makijażysta, dyrektor artystyczny Sephory.

źródło/autor: Stary Browar

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu