BenQ MP525P – kolejny ekonomiczny i ekologiczny projektor

BenQ zaprezentował kolejny model z multimedialnej serii uniwersalnych projektorów – MP525P, przeznaczony do odbiorców z sektora edukacji, małych i średnich firm oraz użytkowników domowych. Model zastąpił dotychczas oferowany projektor MP523, oferując lepsze parametry pod względem kontrastu i jasności. Seria projektorów MP5xx wyróżnia się na tle innych modeli BenQ, bardzo atrakcyjną ceną w stosunku do możliwości. Dzięki zastosowaniu unikalnej technologii BrilliantColor i dobrych parametrów – kontrast 2600:1, jasności 2500:1 – jest to doskonały projektor dla różnych wielkości pomieszczeń i sal, a także dzięki wysokiej jasności gwarantuje wysoka jakość w warunkach oświetlenia np. w ciągu dnia. Wysoka niezawodność oraz małe wymiary w połączeniu z czasem pracy lampy 4000 godzin (w trybie ekonomicznym) lub 3000 godzin (w trybie normalnym) zapewniają wysoką przydatność i łatwość codziennej eksploatacji.

Uniwersalność w każdych warunkach

Podstawowa rozdzielczość pracy projektora MP525P to XGA – 1024×768 pikseli, która jest najlepiej akceptowalna przez większość aplikacji komputerowych do prezentacji. Dzięki sprawnemu modułowi skalowania rozdzielczości projektor prawidłowo wyświetla obrazy w rozdzielczościach z zakresu od VGA(640 x 480) do UXGA(1600 x 1200) oraz HDTV – 1080p.. Dzięki szerokiemu zakresowi ustawień wielkości obrazu o przekątnej od 24 do 300 cali (61-762 cm) model ten jest świetnym wyborem dla średniej wielkości klas szkolnych oraz niewielkich firm czy sal konferencyjnych.

Dzięki zastosowaniu technologii BrilliantColor Texas Instruments® prezentacje są na najwyższym poziomie wierności kolorów, jasność jest zwiększona o 50% przy lepszym odwzorowaniu średnich tonów kolorów, co szczególnie dobrze jest to zauważalne przy odtwarzaniu filmów oraz wyświetlaniu zdjęć. 3D Color Management, to stosowana w najnowszych modelach projektorów BenQ funkcja , która pozwala na niezależną zmianę kolorów: żółtego, zielonego, niebieskiego, czerwonego, fioletowego, w zakresie nasycenia, intensywności barwy, itp, dając użytkownikowi bardzo szeroki zakres możliwości ingerencji w kolorystykę wyświetlanego na ekranie obrazu.

Zestaw łatwych w użyciu funkcji takich jak np. ustawienia parametrów dla konkretnych aplikacji i zastosowań, pozwala na natychmiastową optymalizację jasności, nasycenie kolorów i kontrastu, wysoką wydajność np. w wykorzystaniu do prezentacji czy gier komputerowych.

MP525P został także dobrze dostosowany do wielu różnych zastosowań. Gniazda sygnału wejściowego to: analog D-Sub. wejścia A/V – D-Sub, S-Video, kompozyt. Urządzenie oferuje takie funkcje jak: Korekta koloru tła – daje użytkownikowi możliwość wyświetlania obrazu bezpośrednio na ścianie z dostosowanie się do barwy tła. Specjalny system zadba o jakość obrazu i nasycenie barw. Ekran nie jest wówczas konieczny. Regulacja trapezu – Keystone, która zapewnia idealne ustawienie obrazu w dwóch płaszczyznach. Dzięki niej wyświetlany obraz nie będzie zniekształcony. Wyświetlanie Podtytułu (transkrypt dialogu) to możliwość bezpośredniego wyświetlania napisów (transkryptu dialogu) bez potrzeby instalowania modułu zewnętrznego. Doskonały dla oglądania w głośnych warunkach, nauki języka obcego lub innych przypadkach, kiedy jest potrzeba wyświetlania na ekranie transkryptu dialogu. Funkcja Auto Search automatycznie wyszukuje źródło sygnału wizyjnego.

Niezawodny w każdych zastosowaniach

Projektor MP525P jak żaden inny na rynku oferuje bardzo zaawansowane możliwości i funkcje w bardzo atrakcyjnej cenie. BenQ MP525P zapewnia także niskie koszty całkowite posiadania i użytkowania projektora, dzięki m.in. zamkniętej, odpornej na kurz, konstrukcji kanału optycznego. Eliminuje ona m.in. wymiany filtrów. Kolory zawsze są na tym samym poziomie jakości, bez strat w wyniku starzenia i zużywania się lampy i innych podzespołów elektronicznych. System ochrony lampy wydłuża bezawaryjny czas pracy urządzenia przez zarządzanie temperaturą żarówki. Całkowity wskaźnik kosztów do wydajności jest dodatkowo korzystny ze względu na funkcję automatycznego wyłączenia Auto-Off (power-saving). Do innych istotnych dla odbiorców parametrów należy wymienić: ręczny zoom – 1.10:1, obraz w proporcjach 4:3 lub 16:9, wbudowany głośnik o mocy 2W, obsługę HDTV do 1080p. Projektor MP525P oferuje wiele innych możliwości oferowanych w drogich modelach.

Projektor BenQ MP525P dostępny jest w sugerowanej cenie detalicznej 1849 zł z VAT. Gwarancja 36 miesięcy (na lampę 6 miesięcy lub 1000h).

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu