Amerykanie wracają do gry

Po wczorajszych notowaniach na parkietach europejskich można śmiało stwierdzić, że dzień bez sesji w USA jest mało emocjonujący. W poniedziałek nie pracowały giełdy amerykańskie ze względu na święto Martina Luthera Kinga, nic więc dziwnego, że gracze nie mieli wiele ochoty do handlu. Spokojny początek tygodnia przyniósł niewielkie wzrosty na giełdach w całej Europie.

Podobnie sytuacja wyglądała na GPW. Chociaż wzrost indeksu WIG20 został sztucznie zawyżony podczas końcówki poniedziałkowej sesji, co odbije się najprawdopodobniej na dzisiejszych notowaniach. Obroty na naszym parkiecie były niewielkie i ledwo przekroczyły 900 mln złotych. Troszkę ciekawiej początek tygodnia przebiegał na rynku walutowym. Złoty umocnił się zdecydowanie w stosunku do dolara (poniżej 2,80 zł), a także euro (powoli zbliża się do granicy 4 zł). Nieudany poprzedni tydzień odreagowywał wczoraj rynek surowcowy. Rosły ceny ropy, a wraz z nią cena miedzi i złota.

Handel na rynkach finansowych w tym tygodniu rozpoczyna się na dobre w zasadzie dzisiaj. Szczególnie ostatnie godziny wtorkowych notowań zapowiadają się ciekawie ze względu na to, że przed sesją w USA wyniki kwartalne opublikuje Citigroup oraz IBM. Interesujące będzie zachowanie inwestorów w kontekście publikacji z zeszłego tygodnia. Gracze na lepsze wyniki reagowali sprzedażą akcji, zobaczymy czy tym razem będzie podobnie.

Maciej Dyja, DK Notus

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu