Wola Info wspiera Ministerstwo Finansów

Konsorcjum w składzie Wola Info i Noblestar Polska (spółka zależna) wygrało przetarg na wsparcie usług informatycznych świadczonych w oparciu o produkty HP. Wartość kontraktu to prawie 0,6 mln zł.

Przedmiotem umowy jest wdrożenie przez Wolę Info i Noblestar Polska rozwiązania opartego na oprogramowaniu HP OpenView Service Desk v. 4.5, wspierającego usługi informatyczne. Prace rozpoczęły się w styczniu bieżącego roku i potrwają do połowy czerwca 2010 r.

–    Ministerstwo Finansów to nasz wieloletni klient. Zaufanie tak ważnej instytucji państwowej jaką jest Ministerstwo Finansów, po raz kolejny potwierdza nasze wysokie kompetencje w tym sektorze-  podkreśla Piotr Majcherkiewicz, prezes Wola Info.

Wartość umowy to 587 tys. zł brutto. W jej ramach spółki zobowiązały się m.in. do opracowania funkcji i procesów zgodnych z dobrymi praktykami ITIL (Information Technology Infrastructure Library, Office of Government Commerce) w obszarach: Funkcjonalność i zadania Service Desk, Zarządzanie Incydentem, Zarządzanie Problemem oraz Zarządzanie Wnioskami i ich realizacją.

–    Doświadczenie Noblestar Polska w modelowaniu procesów ITIL oraz we wdrożeniach narzędzi z grupy HP OpenView po raz kolejny zaprocentowało – ocenia Konrad Spociński, członek zarządu Noblestar Polska.

Konsorcjum przeprowadzi również analizę procesów wsparcia usług informatycznych w Ministerstwie Finansów świadczonych w obecnej strukturze organizacyjnej Departamentu Informatyki Ministerstwa Finansów.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu