W ofercie ACTE w Q12010 pojawi się Fastrack Xtend w prostej linii następca popularnego modemu Fastrack Supreme

Modem Fastrack Xtend firmy Sierra Wireless to gotowe do użycia, w pełni certyfikowane rozwiązanie przeznaczone do natychmiastowego montażu i uruchomienia. Podobnie jak inne rozwiązania linii produktowej Wavecom modem można programować w środowisku Open AT (Język C), w języku skryptowym LUA lub sterować komendami AT.Modemy pracują w technologii 2G/3G i maja wbudowaną obsługę protokołów Internetowych. Fastrack Xtend to wydajna i sprawdzona platforma do zastosowań we wszystkich dziedzinach M2M, zarówno w przemyśle, gdzie niezbędne jest spełnienie surowych norm środowiskowych, jak i w zastosowaniach mobilnego monitoringu czy security. Modem standardowo wyposażony jest w port RS232, port USB oraz linie GPIO o ustawialnym zakresie napięcia.

Do Fastracka Xtend można zamontować dodatkową baterię oraz karty rozszerzeń IESM zwiększające funkcjonalnośc terminala o: obsługę GPS, Ethernetu, bezprzewodowego MBUS’a oraz ZigBee. Dodatkowo producent daje możliwość opracowania własnej karty rozszerzeń co wraz z możliwością programowania otwiera tej platformie drogę do wszystkich zastosowań, gdzie wymagana jest funkcjonalność GSM.

Terminal Fastrack Xtend będzie dostępny w na rynku na początku pierwszego kwartału 2010 roku u jedynego autoryzowanego na polskim rynku dystrybutora Sierry Wireless firmy ACTE sp. z o.o.

źródło/autor: ACTE

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu