Targi Budma – materiał backgroundowy

Międzynarodowe Targi Budownictwa Budma to największe w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie targowe skierowane do przedstawicieli branży budowlanej. Impreza odbywa się od dziewiętnastu lat w cyklu rocznym. Jej organizatorem są Międzynarodowe Targi Poznańskie. Bogaty program targów stanowi nie tylko doskonałą okazję do spotkań i wymiany doświadczeń pomiędzy specjalistami z branży budowlanej, ale również niezwykle cenne źródło wiedzy na temat najnowszych trendów w tym sektorze.

Targi Budma od wielu lat cieszą się wciąż niesłabnącym zainteresowaniem zarówno ze strony wystawców, jak i zwiedzających. W trakcie tegorocznej, dziewiętnastej edycji, która odbędzie się w dniach 19 – 22 stycznia 2010 r. pod hasłem „Zrównoważone budownictwo – ekonomia, ekologia, człowiek”, swoją innowacyjną ofertę przedstawi blisko 1.350 czołowych firm z branży budowlanej z 32 krajów świata. Ekspozycja zorganizowana zostanie na powierzchni 60.000 m2. Według szacunków odwiedzi ją około 60.000 osób.

Szeroka oferta targów obejmuje wszystkie sektory budownictwa. W trakcie wydarzenia co roku prezentują się liczne firmy, kierujące swoją ofertę m.in. do wykonawców, deweloperów, inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych oraz innych podmiotów zainteresowanych realizacją projektów budowlanych od fazy projektu po stan surowy zamknięty.

Organizowane w Poznaniu Międzynarodowe Targi Budownictwa Budma stanowią również okazję do zapoznania się z najnowszymi produktami i technologiami wprowadzanymi na polski i światowy rynek budowlany.

W rozbudowywanej co roku ofercie targowej pojawiają się najnowsze i najbardziej innowacyjne rozwiązania dla budownictwa mieszkaniowego, przemysłowo-drogowego i pomysły na realizację infrastruktury technicznej (elektrownie, gazociągi) oraz obiektów użyteczności publicznej.

Ciekawej i niezwykle zróżnicowanej ekspozycji targów Budma towarzyszą liczne imprezy dodatkowe, a także konferencje i merytoryczne spotkania adresowane do specjalistów poszczególnych sektorów budownictwa. Należą do nich m.in. poważany w branży dachowej Kongres Dekarzy Polskich oraz Glazurnicze Mistrzostwa Polski czy Mistrzostwa Polski Młodych Parkieciarzy. Wszystkie te wydarzenia co roku przyciągają do Poznania tłumy rzemieślników z całego kraju.

W tym samym czasie co Budma odbywają się w Poznaniu również inne wydarzenia targowe powiązane z sektorem budowlanym. Są to: Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych i Drogowych, Pojazdów oraz Sprzętu Budowlanego Bumasz, CBS – Budownictwo Sportowe, Rekreacyjne, Wellness i SPA oraz Targi Branży Szklarskiej Glass.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu