Nagroda „Best of CES” dla Lenovo IdeaPad U1

Hybrydowy notebook Lenovo IdeaPad U1 otrzymał nagrodę „Best of CES” podczas największych targów elektroniki użytkowej CES 2010, jakie odbyły się na początku stycznia w Las Vegas.

Lenovo IdeaPad U1 zwyciężył w kategorii ‘Komputery i sprzęt’. Nagrodę przyznano za pierwszy w branży hybrydowy komputer dla segmentu konsumenckiego z nowoczesnym, odłączanym ekranem.

Nagrodę przyznali niezależni redaktorzy CNET (www.cnet.com). Wybrali oni firmy, które przedstawiły najatrakcyjniejsze produkty, wyróżniające się innowacyjnością i kreatywnością, fascynujące konsumentów i pomagające im w poznawaniu cyfrowego świata. Redaktorzy CNET oceniali setki kandydatów do tej prestiżowej nagrody, których starannie wyszukiwali na targach CES 2010.

Wyjątkowa konstrukcja hybrydowego notebooka Lenovo IdeaPad U1 udostępnia dwa komputery w jednym urządzeniu — każdy z nich z własnym procesorem i systemem operacyjnym, działające razem i osobno – jako zamykany notebook lub wielodotykowy tablet. Obudowa komputera Lenovo IdeaPad U1 w modnym szkarłatowym kolorze zajmuje nieco mniej miejsca niż kartka papieru, a cały komputer jest płaski i waży zaledwie 1,7 kg. Dzięki wyjątkowej konstrukcji użytkownicy mogą łatwo odłączać ekran i używać go jako tabletu z wielodotykowym wyświetlaczem. Tradycyjna, zamykana forma komputera Lenovo IdeaPad U1 ma ekran HD LED o przekątnej 11,6 cala i działa z systemem Windows 7. Wielodotykowy ekran ważący 0,7 kg staje się po odłączeniu niezależnym tabletem z wydajnym procesorem ARM, działającym z systemem operacyjnym Skylight dostosowanym przez Lenovo.

Zdobywcy nagrody „Best of CES” zostali ogłoszeni w sobotę 9 stycznia na CES 2010 w Las Vegas.

Nagroda przyznana została w dziewięciu kategoriach: fotografia cyfrowa, technika samochodowa i GPS, telefony komórkowe i smartfony, komputery i sprzęt, gry, ekologia, kino domowe, przenośne odtwarzacze MP3 i wideo oraz telewizory. Ponadto przyznano nagrody za najlepszy produkt na pokazie oraz nagrodę publiczności na podstawie tysięcy głosów oddanych przez widzów internetowych.

Materiały wideo ze zwycięzcami i finalistami można obejrzeć pod adresem http://www.cnet.com/ces.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu