Nagroda „Best of CES” dla Lenovo IdeaPad U1

przez | 20/01/2010

Hybrydowy notebook Lenovo IdeaPad U1 otrzymał nagrodę „Best of CES” podczas największych targów elektroniki użytkowej CES 2010, jakie odbyły się na początku stycznia w Las Vegas.

Lenovo IdeaPad U1 zwyciężył w kategorii ‘Komputery i sprzęt’. Nagrodę przyznano za pierwszy w branży hybrydowy komputer dla segmentu konsumenckiego z nowoczesnym, odłączanym ekranem.

Nagrodę przyznali niezależni redaktorzy CNET (www.cnet.com). Wybrali oni firmy, które przedstawiły najatrakcyjniejsze produkty, wyróżniające się innowacyjnością i kreatywnością, fascynujące konsumentów i pomagające im w poznawaniu cyfrowego świata. Redaktorzy CNET oceniali setki kandydatów do tej prestiżowej nagrody, których starannie wyszukiwali na targach CES 2010.

Wyjątkowa konstrukcja hybrydowego notebooka Lenovo IdeaPad U1 udostępnia dwa komputery w jednym urządzeniu — każdy z nich z własnym procesorem i systemem operacyjnym, działające razem i osobno – jako zamykany notebook lub wielodotykowy tablet. Obudowa komputera Lenovo IdeaPad U1 w modnym szkarłatowym kolorze zajmuje nieco mniej miejsca niż kartka papieru, a cały komputer jest płaski i waży zaledwie 1,7 kg. Dzięki wyjątkowej konstrukcji użytkownicy mogą łatwo odłączać ekran i używać go jako tabletu z wielodotykowym wyświetlaczem. Tradycyjna, zamykana forma komputera Lenovo IdeaPad U1 ma ekran HD LED o przekątnej 11,6 cala i działa z systemem Windows 7. Wielodotykowy ekran ważący 0,7 kg staje się po odłączeniu niezależnym tabletem z wydajnym procesorem ARM, działającym z systemem operacyjnym Skylight dostosowanym przez Lenovo.

Zdobywcy nagrody „Best of CES” zostali ogłoszeni w sobotę 9 stycznia na CES 2010 w Las Vegas.

Nagroda przyznana została w dziewięciu kategoriach: fotografia cyfrowa, technika samochodowa i GPS, telefony komórkowe i smartfony, komputery i sprzęt, gry, ekologia, kino domowe, przenośne odtwarzacze MP3 i wideo oraz telewizory. Ponadto przyznano nagrody za najlepszy produkt na pokazie oraz nagrodę publiczności na podstawie tysięcy głosów oddanych przez widzów internetowych.

Materiały wideo ze zwycięzcami i finalistami można obejrzeć pod adresem http://www.cnet.com/ces.