HP liderem usług zarządzania drukiem w raporcie Global Industry Analyst Firms

przez | 20/01/2010

Firma HP została wyróżniona w raporcie przygotowanym przez IDC, wiodącą firmę badawczą i doradczą, zajmującą się działaniami z zakresu IT, za najlepszą ofertę usług zarządzania drukiem (Managed Print Services – MPS), skierowaną do klientów korporacyjnych.

Usługi zarządzania drukiem (MPS), oferowane przez HP pozwalają na całkowite przeobrażenie procesów biznesowych, stosowanych w firmach. Optymalizacja infrastruktury druku i przetwarzania obrazu umożliwia efektywne zarządzanie całością działań w tym zakresie oraz usprawnienie procesu obiegu dokumentów. Klienci firmy mogą dzięki temu obniżyć koszty, zwiększyć wydajność pracy oraz ograniczyć negatywny wpływ swojej działalności na środowisko.

W swoim ostatnim raporcie zatytułowanym „Usługi zarządzania drukiem – analiza rynku globalnego i dostawców” IDC uznało HP za lidera usług zarządzania drukiem. (1) Firma HP zdobyła największą ilość nowych i dużych kontraktów na usługi zarządzania drukiem spośród wszystkich dostawców technologii drukowania objętych badaniem.(2)

„Firma HP rozwija swoją działalność w celu wzmocnienia branży usług zarządzania drukiem, dzięki wykorzystaniu szerokiego doświadczenia w zakresie IT. Kontynuujemy ekspansję na stale rosnącym rynku usług zarządzania drukiem, a nasze wyniki są lepsze od oczekiwanych” – powiedział Vyomesh Joshi, executive vice president, Imaging and Printing Group, HP – „Przyspieszenie działań w tym zakresie dowodzi skuteczności naszej strategii zawierania długoterminowych umów z największymi firmami na świecie. HP utrzymuje jednocześnie swoją wiodącą pozycję w zakresie cieszącej się coraz większą popularnością technologii druku cyfrowego.”

Raport IDC to najnowsze z serii opracowań, przygotowanych przez firmy zewnętrzne, demonstrujących przewagę firmy HP na rynku usług zarządzania drukiem. Pozostałe raporty to na przykład „2009 Magic Quadrant for MPS” firmy Gartner, w którym firma HP umieszczona została w Kwadrancie Liderów(3) oraz „2009 MPS Market Forecast” przygotowany przez Photizo Group, w którym firma HP uznana została za globalnego lidera.(4)

„Wyniki badań IDC oraz innych firm badawczych pokazują, że oferta HP stanowi najlepszą propozycję dla klientów inwestujących w usługi zarządzania drukiem oraz poszukujących nowych metod ograniczania kosztów i zwiększenia wydajności pracy” – powiedział Bruce Dahlgren, senior vice president, Imaging and Printing Group, HP – „Po raz kolejny szeroka oferta produktów HP, sieć trwałych kontaktów biznesowych firmy oraz wysoki poziom jej wiedzy sprawiły, że firma HP stała się liderem rynkowym, a klienci nadal wybierają jej produkty i usługi, postrzegając HP jako zaufanego partnera w zakresie usług zarządzania drukiem.

W ostatnim czasie firma HP ogłosiła także: powstanie w ramach działu druku i przetwarzania obrazu nowej, globalnej jednostki biznesowej Managed Enterprise Solutions (MES), na której czele stoi Bruce Dahlgren, rozszerzenie partnerstwa z firmą Canon, ulepszone rozwiązania, sprzęt komputerowy oraz programy skierowane do partnerów dystrybucyjnych, kampanię HP Payback Printing Campaign oraz największe w historii wdrożenie rozwiązań HP w zakresie systemów zarządzania drukiem w firmach.

Przygotowany przez IDC raport „Usługi zarządzania drukiem – analiza rynku globalnego i dostawców” to pierwsze tak obszerne opracowanie, koncentrujące się na zagadnieniach związanych z popytem na ten rodzaj usług. W raporcie tym przeanalizowano 10 krajów z czterech regionów geograficznych – Stanów Zjednoczonych, Europy Zachodniej, Azji i Pacyfiku oraz Ameryki Łacińskiej.

Opracowanie IDC pokazuje, że cięcie kosztów jest podstawowym czynnikiem wpływającym na wdrożenie usług zarządzania drukiem w firmach. Pozostałe najważniejsze czynniki to optymalizacja infrastruktury druku oraz ekologia. Raport analizuje również inne zagadnienia o kluczowym znaczeniu, takie jak kwestie zgodności z przepisami i bezpieczeństwa, przechowywanie dokumentów w wersji papierowej, transformacja procesów biznesowych, przejęcia i fuzje oraz przedłużenie kontraktów usługowych.

„Wyniki badań IDC to dowód na to, że pozycja firmy HP na rynku usług zarządzania drukiem jest niezwykle silna” – powiedziała Angèle Boyd, analityk i wiceprezes grupy w firmie IDC – „Dzięki informatycznym atutom firmy HP oraz utworzeniu nowego działu HP Enterprise Services, oficjalnie znanego jako EDS, dział druku i przetwarzania obrazu HP stał się znaczącym graczem na tym stale rozwijającym się rynku.”

źródło/autor: Edelman