Gadżet dla studentów – LEX w wersji mobilnej

Wydawnictwo Wolters Kluwer Polska wprowadza na rynek wersję beta produktu LEX Mobile, czyli System Informacji Prawnej LEX w wersji on-line, umożliwiający dostęp do szerokiej bazy dokumentów przez telefon komórkowy.

SIP LEX w wersji mobile będzie aktualizowany codziennie. Nowy produkt umożliwi szybki i łatwy sposób dostęp do szerokiej bazy dokumentów, takich jak: akty prawne, orzecznictwa sądowe, a także informacji o publikacjach prawniczych.

W bazie programu znajduje się ponad 48 tys. tekstów aktów prawnych, w których skład wchodzą akty prawne opublikowane w Dzienniku Ustaw i Monitorze Polskim. Ponadto, mieści się tu około 3,7 tys. projektów ustaw (metryki), a także 265 aktów prawa korporacyjnego. Prawnicy mogą przejrzeć zarówno teksty aktów wydanych po 1 stycznia 1990 roku, jak i specjalny zbiór kodeksów prawnych. Użytkownicy do swojej dyspozycji mają również 160 tys. orzeczeń, ponad 4 tys. wzorów pism oraz aneks zawierający podstawowe informacje o cenach, stawkach, zestawieniach itp. Program zawiera również kategorię „Nowości”, w której można podejrzeć informacje o wchodzących, bądź zmienianych aktach prawnych, szkoleniach, oraz „ważne terminy”, o których przyszły prawnik powinien pamiętać.

LEX Mobile odpowiednio dostosowano do potrzeb odbiorców. Znalezienie niezbędnych dokumentów nie stanowi problemu dzięki użyciu wyszukiwarki pełnotekstowej lub wpisaniu identyfikatora dokumentu. Komfort korzystania z programu zwiększa możliwość wyświetlenia spisu treści, całego tekstu lub tylko jego fragmentu. Innymi pomocnymi narzędziami w wyszukiwaniu niezbędnych aktów są także: listy wersji czasowych aktu prawnego i zmian w jednostce redakcyjnej oraz nawigacja po tekście. Dodatkowo wszystkie wersje czasowe dokumentów i ich obowiązywanie oznaczono specjalnymi kolorami na listach wynikowych oraz w treści. Możliwy jest również podgląd zmian w przepisach, czyli tzw. zielone teksty.

Z programu w wersji mobilnej mogą skorzystać osoby, które w swoim telefonie komórkowym posiadają dostęp do Internetu. Produkt w wersji beta został przygotowany do użycia w głównie przeglądarkach Opera Mini oraz Safari Mobile. Do aplikacji można dostać się wpisując adres dostępowy: www.m.lex.pl lub m.lex.pl. Logowanie do LEX Mobile odbywa się poprzez wpisanie 16-cyfrowego kodu, który wysyłany jest wraz z kartą dla programu LEX dla Studenta.

Opis produktu można znaleźć na stronie:

http://student.lex.pl/logowanie-lex-dla-studenta

źródło/autor: magnifico

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu