Budma 2010 – „Zrównoważone budownictwo – ekonomia, ekologia, człowiek”

Już za kilka dni w Poznaniu pod hasłem „Zrównoważone budownictwo – ekonomia, ekologia, człowiek” ruszą Międzynarodowe Targi Budownictwa Budma 2010. Od 19 do 22 stycznia przedstawiciele branży budowlanej będą mogli zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami z zakresu nowoczesnego budownictwa.

Poświęcenie tegorocznej edycji targów tematyce zrównoważonego budownictwa jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie zasadami ekologii, ekonomii i ergonomii w optymalizacji sprawności energetycznej budynku, zapewnienie bezpieczeństwa, komfortu i funkcjonalności użytkowej oraz zminimalizowania skutków oddziaływania na środowisko naturalne. W 2020 r. w całej Unii Europejskiej zmianie ulegną dotychczasowe standardy budowania. Powstawać będą wyłącznie obiekty o bardzo niskim zapotrzebowaniu na energię.

Na zbliżających się targach zobaczyć będzie można nowoczesne propozycje około 1.350 czołowych producentów i dystrybutorów z 32 krajów. Wystawcy będą mieli do dyspozycji pawilony o łącznej powierzchni 60.000 m2. Szacuje się, że w tym roku targi odwiedzi aż 60.000 zwiedzających.

Jak co roku największą atrakcją dla zwiedzających będą liczne nowości prezentowane przez wystawców. Wśród wielu ciekawych propozycji na targach po raz pierwszy pokazane zostaną m.in. innowacyjne „Okna Picasso”, których niepomalowana wewnętrzna framuga pozwala na dowolną aranżację np. pokojów dziecięcych. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest „System Inteligentnego Domu Domintel” dający możliwość sterowania różnorodnymi funkcjami domu za pomocą paneli, pilotów, internetu czy telefonów komórkowych. W ideę zrównoważonego rozwoju wpasowuje się także zasilana energią słoneczną latarnia, wykonana w technologii LED.

Jednym z głównych i najbardziej lubianych przez zwiedzających punktów imprezy jest BudShow, umożliwiający skuteczny dialog pomiędzy wystawcami i klientami. Tegoroczna edycja BudShow obędzie się pod hasłem „Dom zrównoważony”. Podczas targów zaprezentowane zostaną trzy fazy domu modelowego: dom w budowie, montaż produktów dostarczonych przez partnerów i dom gotowy.

Dzięki bogatemu programowi targi Budma są także cenioną platformą do spotkań i wymiany doświadczeń pomiędzy specjalistami z branży. Liczne konferencje i debaty zostały przygotowane z myślą o poszczególnych segmentach branżowych. Podczas targów odbędzie się m.in. Dzień Inżyniera Budownictwa, Dzień Urbanisty, Kongres Dekarzy Polskich, Rzemieślnicze Forum Budowlane czy Dzień Architektury. Wielu emocji dostarczą uczestnikom również zorganizowane na terenie MTP jedyne w swoim rodzaju Mistrzostwa Polski Młodych Parkieciarzy oraz Ogólnopolskie Mistrzostwa Glazurników. Te pierwsze odbędą się w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu