BPP Professional Education przygotuje urzędników do realizacji postanowień ustawy o finansach publicznych

BPP Professional Education, największa europejska firma prowadząca szkolenia z zakresu finansów i rachunkowości, wprowadza do swojej oferty nowe szkolenie. Obejmuje ono zagadnienia z zakresu zmiany ustawy o finansach publicznych i jest przeznaczone dla audytorów i kierowników jednostek administracyjnych, burmistrzów oraz prezydentów miast. Szkolenie będzie prowadzone przez trenerów posiadających bogatą wiedzę praktyczną i doświadczenie.

Nowa ustawa o finansach publicznych (UFP) weszła w życie 1 stycznia 2010 roku. Akt ten wprowadza mechanizm bezpośredniej odpowiedzialności kierowników jednostek administracyjnych za kontrolę zarządczą. Zgodnie z ustawą, urzędnicy będą corocznie składali oświadczenia o stanie kontroli zarządczej podlegających im jednostek.

„Urzędnicy będą zobowiązani składać oświadczenia dopiero na wiosnę 2011 roku, ale będą dotyczyły one roku 2010, a to oznacza, że ewentualne zmiany w systemie kontroli zarządczej należy wprowadzać już na początku bieżącego roku. Konieczne jest zatem, aby jednostki już teraz rozpoczęły odpowiednie przygotowania.” – powiedział Konrad Knedler – jeden z ekspertów prowadzących szkolenie.

Konrad Knedler jest znanym na rynku ekspertem oraz trenerem w zakresie audytu wewnętrznego. Ma doświadczenie w przeprowadzaniu analiz podobnych rozwiązań w krajach Unii Europejskiej na zlecenie Parlamentu Europejskiego oraz jest współautorem książki „Audyt wewnętrzny w praktyce. Audyt finansowy i operacyjny”.

Będzie to dwudniowe szkolenie zorganizowane w Warszawie i Krakowie. Jego program będzie obejmował nie tylko zagadnienia teoretyczne, ale przede wszystkim będą to warsztaty praktyczne, które ułatwią uczestnikom późniejszą realizację postanowień ustawy w swoich jednostkach. Podczas szkolenia omówiony zostanie system kontroli zarządczej, oświadczenia o stanie kontroli zarządczej (m.in. dobre praktyki dot. oświadczeń, przykładowe wdrożenia systemu oraz rola audytu wewnętrznego), przekazana zostanie wiedza na temat komitetów audytu oraz audytu wewnętrznego wobec zmiany Ustawy o Finansach Publicznych.

„W przeciwieństwie do wielu podobnych szkoleń na rynku, które są tylko omówieniem zapisów ustawy, szkolenie opracowane przez BPP przygotuje uczestników do efektywnego wdrożenia zapisów ustawy w swoich jednostkach. Większość czasu szkolenia poświęcone będzie na zajęcia praktyczne. Zdobyta wiedza wzbogaci uczestników o nowe umiejętności i kompetencje, które pomogą we właściwej i sprawnej realizacji zapisów ustawy. Nasi eksperci przeprowadzali analizę podobnych rozwiązań w krajach Unii Europejskiej na zlecenie Parlamentu Europejskiego. Dzięki temu uczestnicy poznają najlepsze praktyki, co pozwoli im dobrze przygotować się do zmian” – stwierdził Waldemar Majek, Dyrektor ds. Szkoleń z Audytu BPP Professional Education.

Szkolenia odbędą się w dniach: 8-9 lutego w Krakowie, 18-19 lutego w Warszawie.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu