Black Pearl Capital S.A. sprzedał kolejną emisję akcji

Black Pearl Capital S.A. – fundusz private equity utworzony przez grupę inwestycyjną Totmes S.A. oraz WDM S.A. – zrealizował drugą w ciągu miesiąca prywatną emisję akcji. Wyemitował akcje za 2 mln zł w cenie 50 gr za sztukę, czyli o 25% wyższej niż podczas grudniowej emisji akcji. Inwestorzy obejmowali akcje nowej emisji w zamian za papiery innych spółek giełdowych. Debiut funduszu na NewConnect spodziewany jest w marcu br.

– „Ta emisja to odpowiedź na bardzo dużą nadsubskrybcję podczas grudniowej emisji. Zdecydowaliśmy, że dla funduszu akcje innych spółek giełdowych – kupowane ze znaczącym dyskontem do cen rynkowych – będą bardziej interesujące niż kolejny zastrzyk gotówki. Obserwując zainteresowanie emisją, spodziewamy się, że duży popyt na akcje Black Pearl Capital będzie utrzymywał się również po debiucie, co pozwoli zapewnić wysoką płynność tego papieru, jedną z najwyższych na rynku NewConnect” – mówi Wojciech Gudaszewski, Prezes Zarządu WDM S.A.

Łącznie z dwóch emisji Black Pearl Capital S.A. pozyskał 5 mln zł, z tego 3 mln zł w gotówce i 2 mln zł w akcjach innych spółek z rynku publicznego. Dwie z nich to firma biotechnologiczna Euroimplant S.A. oraz producent opraw oświetleniowych LUG S.A. Fundusz nie ujawnia nazw dwóch pozostałych spółek.

– „Najważniejsze, że do funduszu trafiły dobrej jakości aktywa. Dzięki temu w portfelu funduszu już na starcie są bardzo atrakcyjne papiery spółek publicznych oraz podmiotów z rynku niepublicznego. Wśród nich m.in. Synopsis S.A. oraz dystrybutora urządzeń multimedialnych – VIDIS S.A., których wejście na rynek NewConnect planowane jest jeszcze na pierwszą połowę tego roku. To wszystko przekładać się będzie na wyniki osiągane przez fundusz.” – tłumaczy Piotr Chmielewski, Prezes TOTMES S.A.

Kolejnym ciekawym elementem strategii założonego przez Totmes i WDM funduszu jest emisja akcji z prawem poboru.

– „Myślimy o jej przeprowadzeniu niedługo po debiucie. Decyzje jeszcze nie zapadły. Wszystko zależeć będzie od tego jakie potencjalne inwestycje będą czekać w kolejce do funduszu.” – kończy Wojciech Gudaszewski, Prezes Zarządu WDM S.A.

A spółek w kolejce do Black Pearl Capital nie brakuje.

– „Właśnie sfinalizowaliśmy inwestycję w akcje TEQUILA MOBILE S.A. – firmy technologicznej o globalnym zasięgu, tworzącej najwyższej jakości gry na telefony komórkowe w technologiach J2ME, BREW, DoJa (i-mode). Produkty tej spółki obecne są w ponad 50 krajach” – mówi Piotr Chmielewski, Prezes Totmes S.A. „Tequila Mobile wypracowała 0,5 mln zł zysku netto w 2009 r. Ostrożne szacunki to podwojenie zysku tej spółki w roku bieżącym” – dodaje Chmielewski.

źródło/autor: Wrocławski Dom Maklerski

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu