BIO Inventions S.A. sprzedała emisję w 1 dzień W marcu debiut na NewConnect

Wrocławski Dom Maklerski S.A. poinformował, że planowana na koniec stycznia br. emisja akcji BIO Inventions S.A. została sprzedana w ciągu 1 dnia. Spółka pozyskała z niej 0,5 mln zł, które przeznaczy na budowę kanału dystrybucji produktów biotechnologicznych polskich firm. Debiut BIO Inventions S.A. na rynku NewConnect planowany jest na marzec br.

Sprzedane w ramach nowej emisji akcje stanowią ok. 10% w podwyższonym kapitale akcyjnym spółki. Oznacza to, że na obecnym etapie BIO Inventions S.A. wyceniana jest na ok. 5 mln zł.

– „Inwestorzy wzięli pod uwagę model biznesowy przedsięwzięcia. BIO Inventions S.A. już na starcie ma dostęp do innowacyjnych biotechnologicznych produktów, które będzie dystrybuowała, stąd w zasadzie od pierwszego dnia gdy rozpocznie działania handlowe, będzie na nich zarabiać.” – mówi Janisław Muszyński, Prezes Zarządu Stem Cells Spin Sp. z o.o.

„Przełożyło się to na ogromne zainteresowanie emisją, które kilkakrotnie przekroczyło zaplanowany przez nas poziom sprzedaży akcji. Dlatego spółka na pewno rozważy kolejną emisję, już po debiucie na rynku NewConnect.” – dodaje Wojciech Gudaszewski, Prezes Zarządu WDM S.A., który pełnił funkcję oferującego podczas emisji.

– „Z punktu widzenia Stem Cells Spin S.A., jako jednego z głównych akcjonariuszy BIO Inventions S.A., cieszy tak olbrzymie zainteresowanie inwestorów. Pozwala nam ono przede wszystkim na wykorzystanie pozyskanych środków na budowę kanału sprzedaży dla produktów, które już dziś posiadamy i równoległe prowadzenie prac badawczych nad kolejnymi. Szybsze rozpoczęcie sprzedaży przełoży się zaś zarówno na wyniki Stem Cells Spin Sp. z o.o. jak i BIO Inventions S.A.” – tłumaczy Janisław Muszyński.

– „Ambicją BIO Inventions SA jest zapełnienie rynkowej luki pomiędzy innowacyjnymi przedsiębiorstwami biotechnologicznymi a klientem końcowym. To oznacza, że spółka ta może sprzedawać nie tylko produkty Stem Cells Spin, ale również innych podmiotów.” – dodaje Janisław Muszyński, Prezes Zarządu Stem Cells Spin Sp. z o.o.

Na początek BIO Inventions S.A. będzie produkować i dystrybuować produkty na bazie licencji udzielonych przez Stem Cells Spin S.A.: surowce dla kosmetyków, suplementy diety, dermokosmetyki oraz bardziej zaawansowane produkty biotechnologiczne.

źródło/autor: WROCŁAWSKI DOM MAKLERSKI

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu